Eesti meistrivõistluste kuues etapp Aravetel

 (2)
Tristan Viidas

Laupäeval koondus enamus Eesti kardirahvast Aravete kardirajale, kus 2004. aasta Eesti meistrid pidid selguma sarja kuuenda etapiga.

Kaunis sügisene ilm aitas kaasa kiirete ja põnevate võistlussõitude kujunemisele.

Võistlusklassis Cadett oli suure punktieduga Fred Joonas Alliksaar, mis aga ei takistanud tal poolfinaali võitmast. Finaalis pidi Fred Joonas leppima seitsmenda kohaga ja seda tehnilise probleemi tõttu. Etapivõit läks Harli Õunale Sten Suigusaare ja Martinš Steinertsi ees.

Võistlusklassis Micro oli sarnaselt Cadettile väga haarav ja sündmusterohke võistlus. Poolfinaalis oli kiireim Hans Villemi ja finišilipu langedes edestas ta ülejäänud konkurente enam kui kuue sekundiga. Finaalis oli kiireim Aavo Talvar, kellele tihedas konkurentsis järgnesid Konstantins Calko, Conrad Hildebrand, Hans Villemi ja Tristan Viidas.

Võistlusklassis Raket käis võistlus poodiumikohtade eest nelja võistleja vahel. Ülejäänud olid tagapool tihedalt koos ja pinget jagus ka neile. Silmapaistvalt kindel oli Kristjans Audze ja etapivõit läkski temale. Johannes Moor ja Kevin Korjus olid rahul, et suutsid jätta neljandaks Dainis Safonovsi.

Võistlusklassis Yamaha oli esindatud ka õrnem sugu. Soomlanna Sari Rantamäki tegi igati tublit sõitu. Puhta sõiduga tuli ta etapil neljandaks, kuid tehnilises kontrollis selgus mootori mittevastavusi finaali kolmel esimesel. Seega etapivõit Rantamäkile. Poodiumile astusid veel Jani Heinonen ja Anssi Liimatainen.

Võistlusklassis Rotax Junior polnud vastast Karel Koitlepale, kes oli võidukas nii pool- kui ka finaalsõidus. Etapi teine oli Ranno Kallas, kelle nimele ka võistlus kiirem ringiaeg. Kolmas koht Kristjan Penjamile.

Võistlusklassis Rotax Max jätkus põnev duell Hanno Rajametsa ja Raivo Tamme vahel. Juba kvalifikatsioonist alates andis märku oma kiirusest ka Sten Langel. Kerged vead ja mõningane ebaõnn ei lubanud neljandast kohast kõrgemat. Rajametsa ja Tamme vastasseis lõppes esimese väljasõiduga. Seega etapivõit Tammele Andre Hildebrandi ja Silver Laido ees.

Kardihooaeg jätkub 24.-25. septembril viimase karikavõistluste etapiga Rapla kardirajal.