Ecclestone ostis Ferrari lihtsalt ära?

 (16)
Michael Schumacher ja Ferrari F2004
Reuters/Scanpix

Suurem osa autotootjaist nõuab FIA-lt rohkem avatust ja kindlat arengukava. Nädala eest saavutasid rahvusvaheline autospordiliit (FIA) ja vormelivürsti Bernie Ecclestone juhitav Formula One Management tähtsa poliitilise võidu. Ferrari nõustus pikendama kuni 2012. aastani oma allkirja vormel 1 MM-sarja alusdokumendil, nn Concorde-lepingul.

MTV 3 teatel on viie miljardi euro omanik Ecclestone ajanud käe sügavalt omaenese taskusse ja leidnud sealt mõnisada miljonit Ferrari meeleheaks, vahendab Eesti Päevaleht.

Eelmise aasta lõpus pakkus Ecclestone Concorde´i pikendamiseks lisaks senistele sissetulekutele TV- ja raadioõigustelt tallidele veel 350 miljonit eurot. Ferrari ja teisedki põlgasid selle pakkumise ära.

Vormelikarusselli rikkaima meeskonna minek teise paati lööb jalad alt eelkõige BAR-i, Renault’ ja Williamsi ideel moodustada pärast 2007. aastat, kui praegune Concorde-leping jõu kaotab, uus MM-sari. Asjatundjate arvates ilma Ferrarita uus GPWC sari ei käivitu. Reede tõi kinnituse, et mässulised meeskonnad on nõus valget lippu heiskama.