Ecclestone: Mercedes on süüdi selles, et inimesed enam vormel-1 ei vaata

 (18)
Ecclestone: Mercedes on süüdi selles, et inimesed enam vormel-1 ei vaata
Bernie Ecclestone ja Lewis Hamilton.Foto: AP/SCANPIX

Vormel-1 boss Bernie Ecclestone ütles, et tema sarja populaarsuse languses on süüdi Mercedese tiim, kes võidusõidud igavaks muudab.

Mercedes on F1-s domineerinud nüüdseks kaks hooaega järjest. Tänavu võtsid Lewis Hamilton ja Nico Rosberg 19-st võidust 16 ning saavutasid kaksikvõidu tervelt 12 etapil.

"Mercedese domineerimine on nii tugev, et paljud inimesed vaatavad ainult stardi ära ja lülitavad siis teleri mujale, sest Mercedes on sõidud igavaks muutnud," ütles Ecclestone Saksa ajalehele Welt am Sonntag.

"See ei ole alale hea. Fännid ei taha enne starti teada, kes sõidu võidab. See on meie jaoks probleem, mille me peame lahendama."

Ecclestone'i sõnul peaksid ala populaarsuse huvides meeskonnad ja tehased omavahel rohkem koostööd tegema ning nõustuma reformidega, mis väiksemad tiimid konkurentsivõimelisemaks muudaks.

"Oleme juba kümneid aastaid üritanud kululimiiti rakendada, et garanteerida suurem konkurents," lisas Ecclestone, kes usub, et tema eesmärki aitavad täita võimsamad ja odavamad mootorid.