Button: Lewis Hamilton tegi Mercedesega liitudes õnneliku vea

 (7)
Lewis Hamilton ja Jenson Button
Lewis Hamilton ja Jenson ButtonAFP

Vormel-1 eksmaailmameister Jenson Button leiab, et kolm aastat tagasi McLarenist Mercedesesse siirdunud Lewis Hamilton tegi vale otsuse, mis on tänaseks end kenasti ära tasunud.

Button tunnistas, et Hamiltoni lahkumine oli talle suureks üllatuseks, sest inglane võitis oma viimasel hooajal McLarenis neli etappi ja saavutas seitse kvalifikatsioonivõitu.

"Ma usun, et keegi ei arvanud siis, et ta [Hamilton] teeb õige otsuse, kui ta liitus Mercedesega. Kuid ta liitus meeskonnaga hetkel, mil see tegi drastilise arengu," sõnas Button, vahendab Eurosport.

Kui McLaren oli 2012. aastal meeskondlikus arvestuses kolmas, siis Mercedes oli toona alles viies. Järgmisel hooajal oli Mercedes juba teine ning kahel järgmisel aastal, kui Hamilton krooniti maailmameistriks, konkurentsitult parim meeskond.

"Lewis on F1 sarja kõigi aegade üks kiiremaid kutte, kuid ta ei saanud lepingu sõlmimise ajal teada, et Mercedes nii võimsaks muutub. Me kõik oleme emotsionaalsed, ka tema tegi otsuse emotsioonide pealt ning see on end kenasti ära tasunud," lisas Button.