Brasiiliast Euroopasse pääsenud Bernie Ecclestone: Sao Paulos vedelevad tänaval laibad

 (28)
Bernie Ecclestone ja Fabiana Flosi
Bernie Ecclestone ja Fabiana Flosi Foto: LaPresse/Photo4/Scanpix

Vormel-1 sarja endine juhtfiguur Bernie Ecclestone rääkis Šveitsi väljaandele Blick, et Brasiilias on olukord koroonaviiruse epideemiaga nii hull, et laibad vedelevad lausa tänaval.

"Sao Paulost on saanud Brasiilia koroonaviiruse pandeemia epitsenter. Seal vedelevad tänaval surnukehad ja riigi president ei tea, mida teha. Ta sai alles nüüd aru, et see on tõsine asi," rääkis 89-aastane Ecclestone.

Endine vormeliboss saab suvel endast 43 aastat noorema abikaasa Fabiana Flosiga esimese ühise lapse ning on seetõttu väga õnnelik, et Brasiiliast minema pääses.

"Meil peaks juunis laps sündima, kuid ta ei tohiks sellises kaoses sündida. On hea, et lahkusime ja jõudsime Šveitsi,” ohkas Ecclestone kergendatult. Viimased kuud oli ta perega olnud oma farmis Sao Paulos.

Brasiilias on avastatud ligi 250 000 kroonajuhtumit ning ohtlik viirus on nõudnud 16370 inimese elu.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!