BMW Sauber magas staarpiloodi maha

 (19)
Sebastian Vettel
AFP/Scanpix

Monza võiduga vormel 1 maailma kuumaks komeediks tõusnud sakslane Sebastian Vettel on mõnegi tipptiimi huviorbiidis, kuid nagu teatab 21aastase piloodiga käed löönud Red Bull Racing meeskond: mees ei ole enam müügiks.

Kuuldavasti kahetseb BMW Sauber meeskond, et ei reageerinud õigeaegselt, et talendikat noormeest endaga siduda, kirjutab crash.net

BMW kasutas Vettelit mullu oma testsõitjana ning mees tegi isegi oma esimese GP sõidu BMW Sauberi vormelis. Debüüt USA Grand Prix`l Indianapolises oli tähelepanuväärne — ajasõidu seitsmes ja võidusõidu punktikoht. Saavutus tähistas Vetteli teenistuslehel kõigi aegade noorimat punktiskoorijat. Täna on Vettel juba noorim ajasõidu ja GP võitja.

BMW Motorsporti juht Dr Mario Theissen ütleb siiski, et käesolevaks hooajaks oleks nende meelest olnud vara meest põhisõitjaks palgata.

“Tal ei olnud kogemusi ja me ei saanud riskida”, põhjendab Theissen meeskonna otsust lasta Vettel käesolevaks hooajaks Scuderia Toro Rossi tiimi.

1970. vormelistaar Hans-Joachim Stuck aga on kindel, et Baieri vormelimeeskond, kel olid kõik võimalused Vettel endaga siduda, tegi tollase otsusega ränga vea.