BLOGI | Verstappen möödus viimastel ringidel Leclercist, Mercedeste võiduseeria sai läbi!

(40)
Max Verstappen pärast Austria GP võitmist.Foto: AP/Scanpix

Austrias peetud vormel-1 sarja hooaja üheksanda etapi võitis Red Bulli esipiloot Max Verstappen, kes edestas pinevas heitluses Ferrari talenti Charles Leclerci. Tegu oli tänavuse hooaja esimese etapiga, mida ei võitnud Mercedese piloot.

Verstappen möödus esikohalt startinud ja kogu võistluse juhtinud Leclercist kaks ringi enne lõppu. Verstappen surus Monaco piloodi rajalt välja, mille peale Leclerc sai väga vihaseks. "Mis kuradit see oli?" küsis ta raadiosides.

Kui Leclerci sõit möödus probleemivabalt, siis Verstappeni start ebaõnnestus täielikult. Ta langes teiselt kohalt seitsmendaks, aga hakkas kiirelt üles ronima. Võistluse viimases osas möödus ta nii Vettelist kui ka Bottasest ja viis ringi enne lõppu sai ta kätte ka Leclerci.

Esimene möödumisüritus ebaõnnestus, aga teisel korral oli Verstappen edukas.

Kolmanda koha sai Valtteri Bottas (Mercedes), eelviimasel ringil MM-sarja üldliidrina jätkavast Lewis Hamiltonist (Mercedes) möödunud Sebastian Vettel (Ferrari) tuli neljandaks.

Austria vormel-1 etapp
FINIŠ! Verstappen võidab, Leclerc on teine ja Bottas kolmas.
71/71: käimas on viimane ring.
70/71: Vettel möödub Hamiltonist ja tõuseb neljandaks.
70/71: Leclerc tõhjuti rajalt välja ja ta on maruvihane. "Mida kuradit see veel oli?" küsib ta raadiosides.
69/71: Verstappen saab siiski Leclercist mööda ja võidab Austria GP ilmselt ära!
68/71: Suurepärane võitlus! Verstappen saab Leclercile kõrvale, aga mitte mööda.
67/71: Verstappen on Leclercil kannul!
63/71: Nüüd on Verstappen hoo sisse saanud. Vahe on vaid 2,7 sekundit!
60/71: Leclerci ja Verstappeni vahe väheneb, aga mitte väga kiiresti. Järgi on jäänud 4,2 sekundit, seega on Verstappen võtnud viie ringiga tagasi vaid sekundi.
56/71: Verstappen möödub ka Bottasest ja tõuseb teiseks! Esikohal olev Leclerc on vaid viie sekundi kaugusel!
55/71: Nüüd Verstappen jõudnud ka Bottase kannule, vahe on vaid 0,4 sekundit.
52/71: Vettel tuleb täna teist korda boksi. Seekord õnnestus peatus paremini. Ta tuleb rajale viiendana, neljandaks tõusnud Hamiltonist lahutab teda 8,3 sekundit.
50/71: Verstappen saabki Vettelist mööda ja tõuseb kolmandaks!
48/71: Verstappen on jõudnud Vetteli kannule ja üritab sakslasest mööduda. Peale selle paari on tipus rahulik.
41/71: Leclerc kontrollib endiselt võistlust, ta edestab Bottast 4,5 sekundiga. Vettel jääb maha 8,3, Verstappen 10,7 ja Hamilton juba 20 sekundiga. Siit enam Hamilton võitjaks ei tõuse, kui just kõik esimesed rajalt välja ei sõida.
32/71: Juhib Leclerc, Bottas on teine, Vettel on kolmas, Verstappen neljas ka Hamilton viies.
31/71: Hamiltonil vahetati ka esitiiba ja ta tuleb rajale viiendana!
25/71: Bottas on ka boksis käinud, aga Hamilton on veel rajal.
23/71: Tippudest käib esimesena boksis Vettel, kelle Ferrarile kruvitakse alla kõva seguga rehvid. Paraku puterdasid mehaanikud ühe rehvi allapanemisel kolm-neli sekundit ja sakslane kaotas korralikult aega. Leclerc tulei samuti boksi.
17/71: Leclerc endiselt juhib, edu Bottase ees on 3,7 sekundit. Hamilton jääb maha 6,2 ja Vettel 9,5 sekundiga. Liidrid pole veel boksipeatuseid teinud.
Ka Verstappen on Norrisest ja Räikkönenist mööda läinud. Hollandlane on nüüd viies.
7. ring: Vettel möödub nii Norrisest kui ka Räikkönenist ja tõuseb neljandaks. Täna sõidetakse 71 ringi.
Esineliku vahed on juba soliidsed, Räikkönen kaotab Leclercile kuue sekundiga.
Lando Norris on viies, Vettel on tõusnud kuuendaks ja Verstappen langes lausa seitsmendaks.
Esikolmik: Leclerc, Bottas, Hamilton. Räikkönen tõuseb neljandaks!
Verstappeni start ebaõnnestus ja ta langes isegi Vettelist tahapoole!
Sõitjad on rehvisoojendusringilt tagasi jõudnud ja stardiks ollakse valmis.
Ilm on Austrias päikeseline ja sooja on julgelt üle 30 kraadi. Leclerc läheb rajale pehmete rehvidega, Verstappen, Bottas ja Norris aga keskmistega. Viiendalt kohalt startival Hamiltonil on sarnaselt Leclercile pehmed rehvid.
Tere päevast kõikidele vormelisõpradele! Austria GP algab juba mõne minuti pärast.