BLOGI | Saksamaa GP: Verstappen võitis dramaatilise sõidu, Mercedes põrus täielikult, aga Räikköneni karistus kergitas Hamiltoni punktikohale!

(55)
Sõidujärgsed karistused muutsid üldarvestust!
Max VerstappenKai Pfaffenbach/Reuters/Scanpix

Vormel-1 sarjas sõideti täna hooaja 11. etapp ehk Saksamaa GP, mille võitis Max Verstappen. Mercedes põrus täielikult, kui Valtteri Bottas lõpetas seinas ja MM-sarja üldliider Lewis Hamilton jäi esialgu esikümnest välja. Tagantjärele pääses britt siiski üheksandale kohale.

Verstappeni jaoks algas sõit keeruliselt, kui mees tegi kohutava stardi ja langes teiselt kohalt neljandaks. Parimalt positsioonilt alustanud Hamilton hoidis stardis liidrikohta ning hakkas kasvatama edu meeskonnakaaslase Bottase ees.

Saksamaa GP-d kimbutas aga vihm, mis tegi sõitjate jaoks olud tõeliselt keeruliseks. 29. ringil kaotas auto üle kontrolli Ferrari piloot Charles Leclerc, kes sõitis seina ja pidi katkestama. Paar ringi hiljem sõitis seina liidrikohal olnud Hamilton, kes lõhkus esitiiva ära ja pidi seetõttu boksi minema.

Britt langes esikohalt viiendaks ja sai ka viiesekundilise ajatrahvi, sest sõitis boksiteele valel pool joont. Võistluse üldliidriks kerkis Verstappen, kes hoidis oma positsiooni lõpuni. Hamilton suutis küll sõitu jätkata, kuid lasi sisse veel paar eksimust ning lõpetas sõidu 11. kohal, jäädes sel hooajal esmakordselt punktidest ilma.

Mercedese jaoks sai nädalavahetus aga veelgi halvema pöörde, kui 6 ringi enne lõppu sõitis sarnaselt Leclercile seina Bottas. Viimaste ringide eel tuli rajale turvaauto, mis kõik masinad kokku tõi. Kui sõita oli jäänud viis ringi, oli Verstappeni järel teine Daniil Kvjat (Toro Rosso) ja kolmas Lance Stroll (Racing Point).

Tänu turvaautole jõudis esikolmikule järele Ferrari piloot Sebastian Vettel, kes suutis viimaste ringidega Strollist ja Kvjatist mööduda ning ise teiseks tõusta. Kusjuures sakslane alustas tänast sõitu viimaselt positsioonilt. Verstappeni ja Vetteli järel saavutas kolmanda koha lõpuks Kvjat.

Mõned tunnid pärast sõitu otsustasid kohtunikud aga karistada vastavalt seitsmenda ja kaheksandana lõpetanud Alfa Romeo sõitjaid Kimi Räikköneni ja Antonio Giovinazzi. Põhjuseks toodi start, kus sõiduandmete lähemal uurimisel selgus, et mõlemad mehed kasutasid reeglite vastaselt abi, et kiiremini sõitma pääseda.

Kohtunikud määrasid mõlemale mehele samasuguse ajalise karistuse, mis määratakse valestardi eest ning selle tagajärjel langesid mõlemad Alfa Romeo mehed punktikohalt välja. Üheksanda koha teenis tänu sellele Hamilton ja kümnendaks tõusis ning ühtlasi Williamsile hooaja esimese punkti tõi Robert Kubica. Seitsmendaks kerkis Romain Grosjean ja kaheksandaks Kevin Magnussen.

Saksamaa GP
Hamilton jäi punktidelt välja ehk lisaks sellele, et esmakordselt tänavu polnud Mercedese mehed poodiumil, jäädi üldse punktidest ilma.
Läbi! Verstappen võidab, Vettel teine ja Kvyat kolmas, tõeliselt uskumatu sõit!
Vettel on tõusnud teiseks! Võimas sõit, mis ka kodupubliku rõõmustama paneb!
Järjekordne katkestaja! Gasly jaoks sai sõit ennaegse lõpu.
Viimastel ringidel on käimas tihe võidusõit ja Vettel möödus Strollist ning tõusis kolmandaks! Tuletame meelde, et sakslane alustas tänast sõitu viimaselt kohalt.
Turvaauto tuleb rajale juba neljandat korda, lõpuni on jäänud 6 ringi. Esikolmik: Verstappen, Kyvat, Stroll!
Bottas on väljas! Soomlane sõitis seina ja katkestas. Mercedese jaoks täiesti kohutav nädalavahetus. Saksamaale kohale tulnud suur hulk hollandlasi, kes  muidugi juubeldavad nähtu peale.
Hamilton on teinud vahepeal järjekordse spinni ja langenud võistlejaterivi lõppu 15. kohale. Britt on esmakordselt sel hooajal jäämas punktidest ilma.
55/64 Kvyat möödus Strollist ja tõusis teiseks! Kas venelane suudab poodiumil lõpetada?
13 ringi on jäänud lõpuni ja pärast boksipeatusi on Hamilton 12! Mida suudab britt veel viimaste ringidega?
Sõitjad käisid taaskord boksis ning praegune esikuuik on järgmine: Verstappen, Stroll, Kvyat, Bottas, Sainz, Magnussen!
Turvaauto lahkub sel ringil rajalt ja sõit saab taas jätkuda!
42/64 Turvaauto tuli taas rajale, Verstappen käis boksis, aga liidrikohta ei loovutanud.
41/64 Hülkenberg sõitis seina! Vahepeal väga positiivseks kujunenud sõit saab kurva lõpu.
Räikkönen tegi spinni, mille tõttu kaotas kaks kohta ning langes üheksandaks. Soomlane saab siiski sõitu jätkata.
39/64 Hamilton on tõusnud juba kolmandaks, kui möödus Hülkenbergist. Sakslasel läheb karjääri esimese poodiumikoha püüdmisega ikkagi raskeks.
36/64 Hamilton möödus Albonist ja tõusis neljandaks.
35/64 Hamilton saab 5-sekundilise karistuse! Seina sõitnud britt pidi koheselt boksi minema, kuid tegi seda valelt poolt ning kohtunikud määrasid karistuse. Sainz jääb temast maha 2 sekundiga.
Teisel kohal oleval Hülkenbergil on võimalus teha ajalugu - nimelt pole sakslane kordagi varem poodiumil lõpetanud! Sakslase käes on ühtlasi antirekord, kui enim GP-del osalenud sõitja, kes pole poodiumile jõudnud. Täna on sakslase 170. sõit.
31/64 Esikaheksa: Verstappen, Hülkenberg, Bottas, Albon, Hamilton, Sainz, Räikkönen, Vettel.
Hamilton kaotas masina üle tasakaalu ja rihtis rajaäärt, mille tõttu lõhkus esitiiva ära! Boksis käima pidanud Hamilton langes viiendaks!
Monacolane ei saa autot käima ning on sunnitud sõidu katkestama. Kordustest on näha, et Leclerc kaotas libedal rajaosal auto üle kontrolli ja sõitis seina.
29/64 Leclerc sõitis teelt välja!
Norrise masina ära viimise ajaks on rajal ka virtuaalne turvaauto.
28/64 Kolmandana peab sõidu katkestama Lando Norris!
Keerulised teeolud on sõitjatele parajaks katsumuseks ning spinni tegid nii Leclerc kui ka Verstappen.
24/64 Verstappen on jõudnud Bottasele järele ja püüab soomlasest mööduda, esimese katse Bottas tõrjus.
Hülkenberg möödus Räikkönenist ja tõusis viiendaks. Äreva hetke elas üle Sainz, kes kaotas auto üle juhitavuse ning oli lähedal seina sõitmisele. Hispaanlane suutis aga siiski sõitu jätkata.
15/64 Võistlus saab teise katkestaja, kui tehniliste probleemide tõttu peab sõidu pooleli jätma Ricciardo!
Rada on iga ringiga üha rohkem kuivamas, aga viimaste teadete kohaselt võib 20 minuti pärast taas vihma oodata.
13/64 Räikkönen näitab head tempot ning Vettel talle lähemale pole jõudnud, vahe endiste meeskondade vahel on 2,5 sekundi kandis.
8/64 20. kohalt startinud Vettel on juba tõusnud seitsmendaks ning peab võitlust endise tiimikaaslase Räikköneniga.
5/64 Turvaauto on rajalt lahkunud ja sõit jätkub. Esikuuik: Hamilton, Bottas, Verstappen, Magnussen, Leclerc, Hülkenberg.
3/63 Juba on ka esimene katkestaja, kelleks on Sergio Perez! Rajale tuleb turvaauto ja mitmed sõitjad kasutavad seda ära boksipeatuseks.
2/64 Verstappen möödus Räikkönenist ka kerkis kolmandaks, Hamiltonist jääb ta maha aga juba 5,5 sekundiga.
1/64 Leclerc on tõusnud kuuendaks, Vettel juba 14.
Verstappen tegi kohutava stardi ja langes neljandaks. Räikkönen on tõusnud kolmandaks!