Vips sõitis reedeses kvalifikatsioonis välja seitsmenda aja, kaotades ajasõidu võitnud taanlasele Christian Lundgaardile (ART Grand Prix) 0,353 sekundiga. Siiski pidi noormees startima sõidule kümnendalt kohalt. Nimelt leidsid kohtunikud kvalifikatsiooni järel, et DAMS Racingut esindav Vips takistas sessiooni ajal konkurenti Louis Deletrazi, mille eest määrati eestlasele kolmekohaline karistus.

Vips hoidiski kuni boksipeatusteni suurema osa ajast 10. kohta. Esikuuik tuli rehvivahetusse 10. ringi paiku, ülejäänute taktika nägi ette kauem rajal püsimist. Vips tuli boksi 18. ringi lõpus, esimese vasaku rehvi kallal vaeva näinud mehaaniku äparduse tõttu läks tal kaduma umbes viis sekundit.

Eestlane naasis rajale esmalt 17. kohal, aga tänu konkurentide boksipeatustele tõusis ta kiirelt 14. positsioonile. 24. ringil ehk 9 ringi enne võistluse lõppu tuli Giuliano Alesi auto minema tõstmise hõlbustamiseks rajale turvaauto. Neli võistlejat tulid teist korda boksi ja Vips tõusis enne turvaauto rajalt lahkumist 12. kohale.

Seejärel läks madinaks: Mick Schumacheri, Jack Aitkeni ja Guanyou Zhou kokkupõrke tõttu pidi turvaauto uuesti rajale tulema. Vips kasutas segaduse ära ja tõusis seitsmendaks.

Pärast teist kordusstarti lasi Vips mööda Felipe Drugovichi, aga viimase ringi alguses suutis Vips mööduda teisest Red Bulli noortetiimi liikmest Yuki Tsunodast. Tasuks seega seitsmes koht ja kuus punkti.

Võistluse võitis 14. kohalt startinud venelane Nikita Mazepin, teiseks tuli itaallane Luca Ghiotto. Mõlemad esitavad Hitci võistkonda. Kolmas oli Šveitsi sõitja Louis Deletraz (Charouz Racing).

Tulemused:

Mugello GP tulemused.

F2 üldarvestuses tõusis liidriks sakslane Mick Schumacher, kellel on koos 153 punkti. Teine on britt Callum Ilott 149 punktiga ja venelasel Robert Schwarzmannil on kolmandana 140 punkti. Vips on kokkuvõttes 17. positsioonil.

23 ringi pikkune sprindisõit saab lähte pühapäeval kell 12.55. Pikema sõidu kaheksa esimest stardivad sprindivõistlusele vastupidises järjekorras, seega läheb Vips rajale koguni teiselt kohalt.