BLOGI | Ferrarisid tabas kodurajal krahh: Vettel põrkas Hamiltoniga kokku ning lõpetas neljandana, Räikkönen ei suutnud liidrikohast kinni hoida

 (65)
BLOGI | Ferrarisid tabas kodurajal krahh: Vettel põrkas Hamiltoniga kokku ning lõpetas neljandana, Räikkönen ei suutnud liidrikohast kinni hoida
Sõidu võtmehetk: Lewis Hamilton pressib ennast Kimi Räikkönenist möödaFoto: XPB Images/Press Association Images/Scanpix

Ferrari koduetapiks olev Itaalia GP lõppes Monza ringrajal Lewis Hamiltoni (Mercedes) võiduga, kes edestas esikohalt alustanud Kimi Räikköneni (Ferrari) ja Valtteri Bottast (Mercedes).

Räikkönenil oli sealjuures harv võimalus etapp võita - viimati tõusis Ferrari rooli keerav soomlane poodiumi kõrgeimale astemele 2013. aastal Austraalia GP-l. Sel hooajal on ta nüüd noppinud kolm teist ja kuus kolmandat kohta.

Soomlane juhtiski suure osa võistluse ajast, kuid ta tuli Hamiltonist varem boksi ning ei suutnud võistluse viimases osas enam kulunud rehvidel inglasega sammu pidada.

Kolmandana lõpetas võistluse küll Max Verstappen (Red Bull), kuid talle anti Bottasega kokku põrkamise eest võistluse lõppfaasis viiesekundiline ajakaristus, mis kukutas ta viiendaks. Neljandana lõpetas suurte ootustega starti tulnud Sebastian Vettel, kes rikkus oma võistluse avaringil, kui keeras oma autoga sisse temast möödunud Hamiltonile. Kui inglane sõitis rahulikult edasi, siis Vettel tegi spinni, kukkus viimaseks, käis boksis ning pidi sealt ülespoole tõusma hakkama.

MM-sarja üldarvestuses kasvatas Hamilton (256 p) oma edu Vetteli (226 p) ees 30 silmale. Kolmandana jätkab Räikkönen (164 p).

Seotud lood:

Lõppjärjestus: