BLOGI | Charles Leclerc võttis Monzas teise järjestikuse etapivõidu

(46)
Charles Leclerc
Charles Leclerc Foto: XPB, PA Images/Scanpix

Vormel-1 võistlussari jätkus täna Itaalias legendaarsel Monza ringrajal. Hooaja 14. etapi kiireim oli Ferrari sõitja Charles Leclerc, kes saavutas teise järjestikuse etapivõidu.

Leclercile järgnesid Mercedese sõitjad Valtteri Bottas ja Lewis Hamilton. Esikolmiku järel lõpetasid Renault' sõitjad Daniel Ricciardo ja Nico Hülkenberg, Alexander Albon (Red Bull), Sergio Perez (Racing Point) ja Max Verstappen (Red Bull). Neist viimane alustas sõitu jõuallika vahetamise tõttu viimaselt kohalt.

Esikohalt startinud Leclercist sai üldse esimene Ferrari sõitja pärast 2010. aastat, kes on kodusel Monza ringrajal triumfeerinud. Monaco võidusõitja peamine ohustaja oli enamuse sõidu vältel Hamilton, kuid lõpuringidel tegi kulunud rehvidega sõitnud britt sõiduvea ja lasi Bottase mööda.

Teine Ferrari mees, Sebastian Vettel rikkus oma võistluse juba 8. ringil, kui tegi pirueti ning sai ohtliku rajale tagasituleku eest ka kümnesekundilise karistuse. Lõpuks sai sakslane liidritelt lausa ringiga sisse ning piirdus 13. kohaga.

Hamiltonil on nüüd MM-sarja liidrina 284 punkti, järgnevad Bottas 221, Verstappen 185, kolmandaks kerkinud Leclerc 182 ja Vettel 169 punktiga.

F1: ITAALIA GP
Leclerc on võitjana finišis! Teine etapivõit järjest Ferrari mehele. Monaco võidusõitjale järgnesid Mercedese sõitjad Valtteri Bottas ja Lewis Hamilton.
Hamilton käis boksis ja jätkab kolmandana. Ilmselt jahib ta lõpuringidel  kiireimat ringiaega.
47/53: Leclerc on suutnud vahe Bottasega sõita 1,7 sekundi peale. Hamilton ei suuda kuidagi lähemale saada.
Esikolmikule järgnevad endiselt Ricciardo, Hülkenberg ja Albon. Verstappen on Perezi järel kaheksas, Vettel alles 14.
44/53. Üheksa ringi enne lõppu on Leclerci ja Bottase vahe 1,4 sekundit. Hamilton kaotab tiimikaaslasele omakorda poolteist sekundit.
Hamilton teeb sõiduvea ja kukub Bottase järele kolmandaks! Ferrari fännid juubeldavad.
41/53:1) Leclerc2) Hamilton +0.9133) Bottas +2.6614) Ricciardo +33.9355) Hülkenberg +50.1896) Albon +56.382
Spetsialistid väidavad, et Leclercil on kerge kodurajaeelis...
Leclerc sõidab šikaani sirgeks ja annab Hamiltonile võimaluse, ent suudab siiski liidriks jääda.
Kui eesotsas viimase 17 ringiga mingit draamat ei juhtu, on poodiumikohad jagatud - Leclerc, Hamilton ja Bottas edestavad teisi juba üle 20 sekundi.
Vettel jääb Leclercile ringiga jalgu. Sakslane laseb nii tiimikaaslase kui Hamiltoni mööda.
Tuli teade, et Kvjat oli sunnitud katkestama, sest tema masinast lekkis õli.
32/53: Liider Leclerc edestab Hamiltoni alla sekundi. Bottas kaotab kolmandana kuue sekundiga. Järgnevad Renault` mehed Ricciardo ja Hülkenberg ning Albon.
Kvjat katkestab kuuendalt kohalt tehniliste probleemide tõttu.
Virtuaalne turvaauto on rajal, sest Sainz katkestas... Tema ratas jäi boksis korralikult kinnitamata ja ta peab parkima boksitee lõppu. https://twitter.com/F1/status/1170697212369809415
Stardirivi lõpust alustanud Verstappen möödus Gaslyst ning tõusis punktikohale ehk kümnendaks.
18/53. Liider Bottas käis boksis ning on nüüd kolmas Leclerci ja Hamiltoni järel.
Hamilton teatab, et Leclerc on sirgetel temaga võrreldes superkiire...
Leclerc kihutas võistluse kiireima ringi.
Leclerc sai kohtunikelt hoiatada, sest surus möödumist üritanud Hamiltoni murule.
Hamilton üritas Leclercist mööduda, kuid see katse ebaõnnestus. Britt käis korraks ka rajalt väljas.
23/53: Leclerc ja Hamilton saavad Hülkenbergist mööda ning on nüüd vastavalt 3. ja 4. kohal.
Räikköneni karistati 10-sekundilise läbisõidukaristusega, sest ta startis valede rehvidega.
Leclerc läheb samuti boksi. Nüüd juhib Bottas Ricciardo ja Hülkenbergi ees. Leclerc jääb napilt Hamiltoni ette ning on neljas. https://twitter.com/F1/status/1170693790585229313
Hamilton läheb esimest korda boksi.
19/53: Tipus on olukord muutusteta: Leclerc juhib Hamiltoni ees umbes pooleteise sekundiga ning Bottase ees kolme sekundiga.
Albon möödus Magnussenist, kuid sõitis rajapiiretest välja ja sai 5-sekundilise karistuse.
Nüüd on Räikkönen uurimise all, sest startis valede rehvidega.
Ka Stroll sai boksist läbisõidu karistuse, sest tema sõitis rajale naastes ohtlikult ette Gaslyle.
Vettelit karistatakse Strolliga juhtunud intsidendi ees 10-sekundilise boksikaristusega. https://twitter.com/F1/status/1170691079760424960
11/53: Leclerci edu on Hamiltoni ees endiselt pisut üle sekundi. Bottas kaotab ligi kolme ja Ricciardo üheksa sekundiga. Vettel on 19. kohal, stardirivi lõpust alustanud Verstappen on 16.
Vettel põrkab Strolliga kokku, kui üritab sõiduvea järel rajale tagasi tulla. Ta peab minema esitiiba vahetama! https://twitter.com/F1/status/1170689588547018752
7/53: Leclerc juhib Hamiltoni ees 1,3 sekundiga. Bottas on veel pooleteise sekundi jagu kaugemal.
Ricciardo võtab samuti oma endise koha tagasi, kui möödub Hülkenbergist ja on nüüd viies.
Verstappen peab juba avaringi järel boksi minema, sest tema esitiib vajab vahetamist!
1/53: Leclercile järgnevad Hamilton, Bottas, kuuendalt kohalt neljandaks tõusnud Hülkenberg ja Vettel.