AMETLIK | Sebastian Vettel leidis F1-s uue kodumeeskonna

 (12)
AMETLIK | Sebastian Vettel leidis F1-s uue kodumeeskonna
Sebastian VettelFoto: Martin Rickett/PA Wire/PA Images/Scanpix

Vormel-1 neljakordne maailmameister Sebastian Vettel jätkab ka järgmisel aastal karjääri kuninglikus vormelisarjas. Kogenud sakslane liitus Racing Pointi võistkonnaga, mis hakkab uuest aastast tegutsema nime all Aston Martin.

Viimast hooaega Ferraris sõitvat Vettelit seostati juba pikalt Racing Pointi võistkonnaga, kuid midagi kindlat vahepeal selgunud polnud. Jutud said aga hoogu juurde kolmapäeva õhtul, kui aastaid tiimi ridadesse kuulunud Sergio Perez teatas, et lahkub kaks hooaega enne lepingu lõppemist meeskonnast.

Perez rääkis juba juulis, et kui keegi peab Racing Pointist lahkuma, siis tõenäoliselt on see tema, mitte Lance Stroll. Nimelt on võistkonna omanikuks kanadalase suurettevõtjast isa Lawrence Stroll.

Neljapäeva hommikul kinnitaski Racing Point, et sakslasega on leping sõlmitud. Küll aga pole selge, kui pikk kontraht Ferrari mehega sõlmiti. Nimelt on pressiteates vaid kirjas, et "2021. aastani ja sealt edasi".

"Mul on hea meel, et saan lõpuks jagada uudiseid enda tulevikust," rääkis Vettel. "Olen väga uhke, et minust saab Aston Martini sõitja. Mulle on avaldanud muljet meeskonna tulemused sel aastal ja usun, et tulevik tuleb veelgi helgem."