AASTA ÕNNETUSEST: Schumacher paraneb tänu abikaasa tugevale tahtejõule

 (20)
Michael Schumacher
Michael SchumacherFoto: TONY GENTILE, REUTERS

29. detsembril möödub aasta õnnetusest, mis Michael Schumacheri kuudeks koomasse sundis. Oma elu võlgneb Schumacher suuresti oma tugevale ja tahtejõulisele abikaasale, kinnitas Schumacheri seisundiga hästi kursis olev arst Jean-Francois Payen.

Hoolimata kehvadest väljavaadetest Schumacher paranes ja sai septembris kodusele ravile. Võidusõitja abikaasa Corinna Schumacher muutis Schumacherite kodu Šveitsis haiglaruumiks, et pakkuda mehele parimat võimalikku ravi.

"Edasiminek, mis on toimunud, on toimunud tänu tema perekonnale. Seis on hea ja see ongi oluline. Kodu on alati patsiendi jaoks parim keskkond ja nad saavad parimat võimalikku abi," sõnas Grenoble haiglas meest ravinud Jean-Francois Payen.

"Tal on tohutu tahtjõud," rääkis Payen Corinna Schumacherist. "Ta sai olukorra tõsidusest otsekohe aru. Corinna näeb asju selgelt ja teeb kõik, et abikaasal oleks parem." tõdes Payen.

Schumacher kukkus Prantsuse Alpides Méribeli lähistel koos pojaga suusatades peaga vastu kaljut ja sai raske peatrauma. Ta veetis 189 päeva koomas. Peale taastusravi Lausanne's lubati Schumacher septembris kodusele ravile.