VIDEO: Triisa ja Meeru startisid täna Dakari maratonkatsel


Mart Meeru, Toomas Triisa
Mart Meeru ja Toomas Triisa Dakari rallil.Foto: erakogu

Dakari ralli puhkepäev Boliivia pealinnas La Pazis on läbi. Kaks ööd vahelduseks hotellis magada saanud Toomas Triisa ja Mart Meeru stardivad täna Dakari seitsmendale katsele, kokku läheb täna rajale 111 tsiklit. Esimesele katsele 2. jaanuaril startis mäletatavasti 143 tsiklit. Ilma kõrvalise abita klassis Malle-Moto sõitvad Triisa ja Meeru on vastavalt oma klassi teine ja viies.

Kui kuues katse jäi Dakaril keerulise ilmaolude tõttu ära, siis muutusi on ka seitsmenda katse osas, seda endiselt suurte vihmasadude tõttu. Nimelt on tänane katse kokku pandud kuuenda ja seitsmenda katse lõikudest ja sellel on pikkust 161 kilomeetrit. Enne seda on osalejatel vaja läbida 400 kilomeetrit ülesõitu ja peale seda veel 240 kilomeetrit ülesõitu, et jõuda tänasesse laagrisse, mis asub varasematest Dakari maratonrallidest tuttavas Uyunis (Boliivia).

Tegu on tänavuse Dakari maratonkatsega, mis tähendab, et tänases laagris on ainult sõitjad, meeskonnad lähevad otse kaheksanda katse laagrisse. Malle-Moto klassi sõitjate jaoks ei muutu suures plaanis midagi, nemad peavad nagunii läbi Dakari kõikide asjadega ise hakkama saama, nüüd on samas olukorras ka kõik ülejäänud sõitjad.

Täna startisid Toomas ja Mart laagrist Eesti aja järgi kell 11.04 ja 11.15. Katsele stardivad nad vastavalt 17.04 ja 17.15.

Toomas Triisa pärast Dakari kuuendat katset:

Mart Meeru pärast Dakari kuuendat katset:

Dakari puhkepäev - mida see sõitjale tähendab:

Seotud lood:

Live feed: http://gaps.dakar.com/2017/dakar/aso/uk

Alternatiivne live feed, kus saab ka Malle-Moto klassi eraldi näha: http://www.trackingdakar.nl/