VIDEO: Östbergile ette jäänud Kubicale tehti ametlik noomitus

 (11)
Rootsi ralli hooldusala pildid
Robert Kubica Poola telekanalile intervjuud andmas.Mobiilifoto: Gunnar Leheste

Poola vormeli- ja ralliäss Robert Kubicale esitati Rootsi ralli kohtunike poolt ametlik noomitus, kuna ta oli 14. kiiruskatsel pärast avariid teele tagasi saades ette jäänud tagant tulnud Mads Östbergile, teatas WRC ametlik Twitteri lehekülg.

Portaal motorsport.nextgen-auto.com kirjutab, et Östberg oleks peaaegu Kubica avariist osa saanud, kui pealtvaatajad poolaka Ford Fiesta RS WRC-d lumest välja kaevasid. Norralane kihutas täie hooga mööda ning suutis napilt fännidele ja autole otsasõitu vältida. "See oli uskumatult napp," ütles Östberg.

Kubica enda kommentaar avariile kõlas nii: "Kaotasin auto tagaosa ning pehme lumevall tõmbas meid endasse. On olnud väga paha pärastlõuna. Ma tegin kaks viga. Mul oli ebaõnne, aga nii see juba kord on. Kui sa puutud lumevalle, tõmbavad nad su väga kergesti sinna sisse. Tänu pealtvaatajatele oleme me tagasi, loodetavasti homme läheb paremini."

Finišis telekanali SVT lõpuküsimusele "Mitmed fännid ütleksid thanks for the show" vastas nelja päevaga kokku neli avariid teinud: "Ma oleksin tahtnud pakkuda paremat šõud, kui lumevallides istumine. Mul oli hea meel näha raja ääres nii palju poolakaid. Suured tänud kõigile, kes meid vallidest välja aitasid lükata!"

Vaata, kuidas välja sõitnud Kubicat tee peale tagasi aidati!