VIDEO: Lyoness Lääne-Eesti ralli võitis Egon Kaur

 (4)
Egon Kaur
Egon KaurFoto: Ray Põder

EAL Eesti autoralli meistrivõistluste kolmas etapp Lyoness Lääne-Eesti Rally jätkus laupäeval kaheksa kiiruskatsega. Ralli võitjatena finišeerisid Egon Kaur – Silver Simm (Mitsubishi Lancer Evo IX), kellele see oli teiseks järjestikuseks meistrivõistluste etapivõiduks.

Kaur – Simmile kuulus esikoht ka klassis N4 (EMV2). Ralli võiduga tõusis Kaur ka uueks absoluut- ja N4 klassi punktiliidriteks.

„Võtaks ralli kokku nii, et oli ikka väga väga raske. Kui mõnel rallil õnnestub vahe sisse sõita, siis siin sellist katset ei olnud ja heal juhul sekundi või poolteist sai suure punnimise pealt teistel eest. Natuke vabamalt sai hingata siis, kui Rolandil see apsakas juhtus. Meie hooaeg jätkub nüüd auto24 Rally Estoniaga,“ võttis Egon Kaur esimese Lääne-Eesti ralli kokku.

Kui kaks nädalat tagasi sõidetud Harju rallil edestasid põnevas lõpuheitluses Rainer Aus – Simo
Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo IX) vaid 0,4 sekundiga Roland Murakat – Kalle Adlerit (Mitsubishi Lancer Evo X), siis seekord edestati vaid 0,7 sekundiga Kaspar Koitlat - Andres Otsa (Mitsubishi Lancer Evo IX).

„Millegipärast on jah mulle viimasel ajal see number kaks antud, loodetavasti see järgmisel rallil muutub. Kaotusekundid kogunesid väikestest apsudest, mis ma pikkade sirgete lõpus pidurdades tegin. Kukkusime küll N4 arvestuses 3 punktiga teisele kohale, kuid hooaeg on alles poole peal ja kõik on veel ees,“ võttis teist rallit järjest teisena lõpetanud Aus võistluse kokku.

Üle tükiaja taas rajal olnud Kaspar Koitla võttis eduka combacki kokku järgnevalt: „Lõpuks poodiumil ja kõik super, kuid tööd oma kiiruse tagasisaamiseks on veel kõvasti vaja teha. Kaotasime küll Ausile 0,7 sekundiga, kuid just Andresega (Ots) naljatasime, et see on köömes võrreldes sellega, kui me 2011.aastal Lõuna-Eestis Raul Jeetsile 0,1 sekundiga ralli võidu kaotasime. Järgmise võistluse teeme Rally Estonial.“

N4 klassi esikolmiku sõitjatele kuulusid ka punktikatse lisapunktid, kui parima aja sõitis välja Aus, kellele järgnesid Kaur ja Koitla. Kahjuks jäid seitsmendal katsel rajaäärde avapäeva järel ralli liidrikohta hoidnud Roland Murakas - Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo X), kelle võistlusmasinal purunes väikese väljasõidu tagajärjel õliradikas. Kusjuures irooniline selle katkestamise juures see, et eelmise kiiruskatse võiduga teenisid mehed Mobili poolt välja pandud eriauhinna-.

Lääne-Eesti ralli teise päeva esimene pool täispikkuses: