VIDEO | Georg Gross stardib Saaremaa rallil WRC autoga, millega saadi mullu MM-etapil viies koht!

 (22)

Georg Gross ja Raigo Mõlder stardivad sel nädalavahetusel Saaremaa rallil võimsa masinaga: nimelt on eestlaste käsutuses Ford Fiesta WRC auto, millega võistles eelmisel hooajal MM-sarjas Mads Östberg ning millega käis selle aasta alguses Rootsi MM-rallil Henning Solberg.

"Kui nii möödunud kui tänavusel hooajal on Georg Grossi ja Raigo Mõlderit olnud võimalik sõitmas näha Ford Fiesta RS WRC autol, siis nüüd on eestlaste käsutusse jõudnud uue generatsiooni Ford Fiesta WRC auto, millega võisteldakse ka autoralli MM-sarjas," kinnitab Rauno Paltser oma blogis.

"Eestlased said tänasel testikatsel uue autoga läbida esimesed kilomeetrid. OT Racing meeskonnale on hetkel abiks tulnud ka M-Sport meeskonna insener ja mehaanik, kes aitavad autol veel viimased seadistused paika sättida.

Selle autoga on möödunud aastal kaheksal MM-rallil sõitnud Mads Østberg ning tänavusel Rootsi MM-rallil Henning Solberg. MM-rallide parim resultaat pärineb autol 2017. aasta Kataloonia rallilt, mille Østberg ja tema kaardilugeja Torstein Eriksen lõpetasid viiendana.

2017. aasta Portugali ralli avakatse võitsid Østberg ja Ola Fløene just sellel autol.

Kui MM-rallide parim resultaat on selle autoga välja sõidetud viies, siis Norra meistrivõistluste kahelt etapilt on selle autoga võetud ka esikoht."