Veemoto kuningas Rasmus Haugasmägi võitis kuuenda EM-tiitli, lätlane sai esikohalt disklahvi

 (1)
Veemoto kuningas Rasmus Haugasmägi võitis kuuenda EM-tiitli, lätlane sai esikohalt disklahvi
Rasmus HaugasmägiFoto: Viesturs Lacis

Ringraja paadiklassi OSY-400 Euroopa meistrivõistlused sõideti möödunud nädalavahetusel Poolas Chodziezis. Tegemist oli Rasmus Haugasmäe seni suurima konkurendi poolaka Cezary Strumniku kodurajaga ja möödunud hooaja Euroopa meistrina ootas ees tiitlikaitsmiseks keeruline võistlus.

Juba ajasõidus näitas Strumnik väga head minekut, kuid temast veel kiiremaks osutus selle hooaja üllataja Janis Badaukis Lätist, kes sõitis välja ajasõidu parima aja, jättes Strumniku teiseks ja Haugasmäe kolmandaks.

Esimesest stardist sai parima lähte Strumnik, kohe tema järel Haugasmägi ja Badaukis. Sõit katkestati punase lipuga, kuna toimus avarii kahe poolaka Jakub Rochowiaki ja Michal Požniaki vahel. Mõlemad sõitjaid jäid terveks.

Kordusstardis sai Rasmus küll hästi minema, aga sisekurvis olnud Strumnik sai tast ette ja juhtis sõitu kuni lõpuni. Esikohalt startinud Badaukis jäi küll stardis natuke maha, aga oma ülisuure lõppkiirusega survestas ta Haugasmäge terve sõidu ja finišilipu langedes oli eestlane Badaukisest ainult poole paadi jagu ees.

Teises stardis asus sõitu juhtima stardist sisekurvi jäänud Strumnik ja kohe tema kannul Haugasmägi. Kolmandal ringil möödus Rasmusest välisringis sõitnud ülikiire Badaukis ja asus Strumnikut jälitama. Viimasel ringil õnnestustal poolakast mööda saada ja võtta sõidust maksimumpunktid, teine oli Strumnik ja kolmas Haugasmägi.

Seotud lood:

Kolmas start anti pühapäeval, kus tingimused olid raskemaks läinud ja tuul tugevnenud. Ülihea stardi saanud Haugasmägi sai liidripositsiooni juba peale esimest pööret ja pannes maksma kogu oma kogemuse, hoidis ta terve sõidu seljataga nii Strumnikut kui Badaukist. Samas järjekorras ka finišeeriti. Cezary Strumnikule määrati peale sõitu aga karistus stardisirgel liinihoidmise rikkumise eest ning võeti üks ring sõidust maha, mis langetas ta alles 11. kohale.

Viimasesse sõitu läksid Haugasmägi ja Badaukis võrdselt 925 punktiga. Kes sõidu võidab, on Euroopa meister! Oma võimalus oli ka stardirivi lõpus startival Strumnikul, kellel oli 830 punkti. Paadid olid stardisillal valmis ja stardiprotseduur alanud, kui napid sekundid enne starti tõsteti punane lipp ja kuna tuulepuhangud oli läinud väga tugevaks, siis jäeti viimane sõit ära. Võrdsete punktide puhul arvestati kiireimat sõiduaega ning see kuulus teisest sõidust Badaukisele.

Sõitudele järgnenud tehniline kontroll aga tuvastas, et lätlase võistlusmootor ei vasta nõuetele ja Badaukis diskvalifitseeriti võistluselt. Haugasmägi ja Strumnik läbisid tehnilise kontrolli puhtalt ning kolmandale kohale tõusis Miroslav Bazinski Ungarist.

„Kui me valmistusime võistluseks, siis ei olnud meil veel ettekujutust, kui huvitavaks ja pingeliseks see võistlus läheb. Otsustavaks sai kolmas start, kus mu vend Hannes suutis mootori käivitada ülitäpselt, start õnnestus ning sai sõidust võetud võit. Õnne oli meil ka, kuna Strumnikule määratud karistus kolmandas sõidus langetas ta punktidega tahapoole," võttis Haugasmägi võistluse kokku.

Euroopa meistritiitel kuulus seega juba kuuendat korda Rasmus Haugasmäele, hõbemedal Cezary Strumnikule ja pronksmedal Miroslav Bazinskile.