Valu trotsinud Indrek Mägi Rootsi meistrivõistluste etapil viies


Valu trotsinud Indrek Mägi Rootsi meistrivõistluste etapil viies
Indrek MägiFoto: Martin Gatski

Ulricehamnsi krossirajal toimus käesoleva aasta Rootsi motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp, kus Indrek Mägi sai kokkuvõttes viienda koha. Sarja üldarvestuses langes esimeses sõidus kukkumisse sattunud eestlane neljandaks.

Mägi (Kawasaki) nädalavahetus algas hästi, kui ta näitas enda kvalifikatsioonigrupis kolmandat aega. Esimeses stardis osales Mägi küll kukkumises ja saabus avaringilt 14-ndana, kuid suutis tänu heale sõidule end võistluse pooleks distantsiks esikuuiku piirimaile sõita. Kahjuks maandus ringiga mahajääja ühel hüppel temast möödunud Mägile tagarattasse ja eestane sai kõvasti põrutada. Mägi jätkas küll sõitu, kuid pidi seitsmenda kohaga piirduma. Sõidu võitis Filip Bengtsson, kes edestas klubikaaslast Tom Johnssoni (mõlemad KTM) 42 ja Remi Nyegaard'i (Kawasaki) 53 sekundiga.

Teist sõitu alustas Mägi hästi ja sõidu poole peal oli ta Bengtssoni järel teisel kohal. Kahjuks hakkas aga esimeses sõidus pihta saanud käsi ja selg nii palju valu tegema, et noormees pidi tempos järgi andma ning lõpetas sõidu kuuendana. Bengtsson võttis ka sellest sõidust kindla võidu, teisena ületas jälle lõpujoone Johnsson (+23,7) ja kolmandana Nyegaard (+33,8).

Bengtssonile kuulus seega kolmanda etapi võit (50 punkti), teine oli Johnsson (44 p) ja kolmas Nyegaard (40 p). Mägile kuulus 29 punktiga viies koht.

Meistrivõistluseid juhib siiani kõik sõidud võitnud Bengtsson (250 p), Johnsson on 113 punktiga teine, Ulricehamnsis kummaski sõidus neljas olnud Rickard Sandberg (Kawasaki) tõusis 107 punktiga Mägi (103 p) ette kolmandaks.

"Rada oli väga märg ja rööpas. Esimene päev läks hästi ja sain kvalifikatsioonis kolmanda aja. Kui järgmisel päeval esimese sõidu stardikukkumisest suutsin kenasti tagasi tulla ja isegi kõrgemate kohtade eest rääkida, sest kolmanda kuni viienda koha mehed olid nägemisulatuses, siis konkurendi sõiduviga kustutas kõik nädalavahetuse lootused. Nimelt sain kõvasti haiget parema käe küünarnukile ja alaseljale. Läbi valu suutsin lõpujoone seitsmendana ületada. Tugevast valust hoolimata otsustasin siiski teise sõitu minna. Hea stardi järel suutsin isegi teiseks tõusta, sest kiirus oli üllatavalt hea. Kahjuks muutus valu ring-ringi järel aint hullemaks ja viis minutit enne lõppu loobusin kihutamisest. Hoolimata sellest tulin kuuendaks ja kahe sõidu kokkuvõttes viiendaks. Päeva lõpus tundsin rõõmu, et jäin üldiselt terveks ja loodan peale kahe nädalast puhkust uuesti rajale tulla. Sõidud näitavad head kiirust ja tunne on tugev. Suured tänud kõikidele oma toetajatele ja eriti oma isale!" rääkis Mägi, kelle järgmine start on kas Soome MV- etapp või Balti MV-etapp Lätis Vilaskis.