Texaco noortesprindi sarja viimane etapp sellel laupäeval Jaanimäel


Texaco noortesprindi sarja viimane etapp sellel laupäeval Jaanimäel
Foto: Hillar Lipp

Tänavusele Texaco noortesprindi sarjale pannakse punkt sellel laupäeval, kui hooaja viimane etapp sõidetakse Tallinna külje all Jaanimäe ringil. Viimasele etapile järgneb veel kardivõistlus Triobet kardikeskuses, kus selgub kõige kiirem toetaja.

Peale seda ootab osalisi ees autasustamine koos piduliku õhtusöögiga.

Kokku on sõidetud tänavu Texaco noortesprindi sarjas viis etappi, Jaanimäel on tänavune kuues etapp. Hooaja jooksul on sarjas osalenute arv on 30 ringis, nende hulgas ka kaks tüdrukut. Sari on tänavu rahvusvaheline, kui selles on osalenud mitmeid Soome noori sõitjaid. Võisteldakse nii tänava kui sportautodega, vanuseklassideks kuni 16 aastased ja kuni 18 aastased tulevikulootused.

Jaanimäel antakse laupäeval, 10. septembril esimesele võistlusautole start kell 12.00, sõidetakse kolm vooru, mille järel selguvad nii etapivõitjaid kui tänavused Texaco noortesprindi karikasarja parimad. Päev pole aga sellega veel lõppenud, kui kell 16.00 algab Triobet Kardikeskuses Laagris kardivõistlus, kus selgub hooaja kiireim toetaja. Iga võistleja saab kardivõistlusele panna ühe oma toetaja, olgu see siis teda rahaliselt toetanud inimene, oma mehaanik või lapsevanem. Seekordse stardimaksu sees on nii üks pääse kardisõidule kui kaks pääset pidulikule autasustamisele koos õhtusöögiga hotellis Salzburg, mis algab kell 19.00.