MXGP klassi avasõidu start ebaõnnestus Tanel Leokil ja avakurvi järel oli ta viimasel kohal. Esimese ringi jooksul tegi Tanel hulga möödasõite ning ta tõusis üsna ruttu punktikoha piirile. Parimal hetkel tõusis Leok sõidu ajal 16. kohale, kuid temast möödus Ivo Monticelli (Itaalia, KTM)
ja Tanel lõpetas sõidu 17. kohal. Liidrikoha võttist stardi järel enda kätte Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha), kuid peagi sõitis temast mööda Romain Fabvre (Prantsusmaa, Yamaha), kes sõidu lõpuks ka võitis. Sõidu alguses kolmandat kohta hoidnud Tim Gajser (Sloveenia, Honda) suutis
samuti Seewerist mööduda ning ta lõpetas sõidu šveitslase ees teisel kohal.

Teises sõidus tegi Leok tunduvalt parema stardi ning ta pääses koheselt top 20 piirile. Sõidu edenedes suutis Tanel oma positsiooni vaikselt parandana ning ta tõusis 15. kohale. Viimastel ringidel püüdis ta veel kinni enda ees sõitnud kolmiku, kuid möödasõitu enam teha ei õnnestunud
ja nii lõpetas Tanel sõidu viieteistkümnendana. Tsehhi etapil näitas teistest paremat kiirust Romain Febvre, kes sõidu alguse neljandalt kohalt lõpuks liidriks tõusis ning võidu võttis. Teisena lõpetas sõidu Tim Gajser ja kolmandana Jeremy Seewer.

Etapi kokkuvõttes teenis Leok kümme punkti ja see andis talle 15. koha. Maailmameistrivõistluse üldarvestuses on Leok tänase etapi järel 142 punktiga 17. kohal. Tsehhi etapi võitis 50 punktiga Romain Febvre, teise koha sai 44 punktiga Tim Gajser ja kolmanda koha 40 punktiga Jeremy
Seewer. Ülivõimsa liidrina jätkab Gajser (582 punkti), teisel kohal on Seewer (405 punkti).

MX2 klassi avasõidus ei õnnestunud Hardi Roosioru start kuigi hästi ning ta oli esimeste kurvide järel viimaste seas. Kuid juba eilses kvalifikatsioonisõidus näitas Roosiorg, et sõidus tal kiirust jagub Loketi rajal ja ta hakkas vaikselt oma kohta parandama. Poole sõidu ajaks oli Hardi 25. kohale tõusnud ja ta pressis edasi, et punktikohale jõuda. Viimasele ringile läks Hardi 21. kohal ja viimasel punktikohal sõitnud ameeriklane Darian Sanayei oli kohe tema ees. Hardil õnnestuski ameeriklasest mööduda ning sõit 20. kohal lõpetada. Sõitu juhtis algusest lõpuni sarja liider Jorge Prado (Hispaania, KTM). Teisele ja kolmandale kohale pidasid pool sõitu tulist duelli Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM) ja Calvin Vlaanderen (Holland, Honda). Mehed sõitsid pidevalt ratas-rattas ja lõpuks juhtuski see, mis juba pikalt õhus oli. Mehed sõitsid omavahel kokku ning kukkusid ja kinkisid teise koha Henry Jacobile (Saksamaa, Kawasaki). Kolmandana lõpetas sõidu Thomas Kjer
Olsen (Taani, Husqvarna). A1M Motorsport meeskonna sõitja Cyril Genot saavutas 23. koha.

Teise sõidu alguses jäi Hardi Roosiorg viimasele, 35. kohale. Mõne ringi jooksul suutis ta juba 25. kohale tõusta, kuid kuuenda ringi järel katkestas Roosiorg sõidu. Sõitu juhtis taas algusest lõpuni Jorge Prado, teise koha teenis Adam Sterry (Suurbritannia, Kawasaki) ja kolmanda koha
tema meeskonnakaaslane Henry Jacobi.

Etapi kokkuvõttes teenis Hardi Roosiorg 1 punktiga 23. koha. Sarja üldarvestuses on Roosiorg 14 punktiga 36. kohal. Etapivõidu teenis 50 punktiga Jorge Prado, teise koha sai 42 punktiga Henry Jacobi ja kolmanda koha 38 punktiga Thomas Kjer Olsen. Prado edu üldarvestuses Olseni ees on tänase etapi järel juba 90 punkti.

Järgmine etapp toimub 4. augustil Lommeli krossirajal Belgias.