Tanel Leok osaleb Rahvuste krossil maailmarekordimehena 18. korda


Tanel Leok võistlusrajal
Tanel Leok võistlusrajalFoto: Rauno Kais

Team Estonia ehk Eesti motokrossi rahvuskoondis osaleb tänavu maailma motokrossi tippsündmusel Rahvuste krossil, mis peetakse 6. ja 7. oktoobril Ameerika Ühendriikides RedBudi krossirajal, millega tähistatakse 25. juubelit, kui sini-must-valge maailma suurimal krossivõistlusel lehvib.

Eesti koondisse kuuluvad tänavu aastaid tiimi eest võistelnud Tanel Leok ja Harri Kullas ning Hardi Roosiorg, kelle jaoks on see esimest korda Eestit esindada. Meeskonna mänedžerina jätkab viiendat aastat Lauri Roosiorg.

MXGP klassis Eestit esindav Tanel Leok (Husqvarna) sõidab Eesti eest juba rekordilist 18. aastat järjest ning sellise saavutusega pole hakkama saanud ükski sõitja maailmas: “RedBudi rada väga kõva ei ole, kuid samas pole see jälle ka mitte päris liivarada, kuid pigem on tegemist siiski sellise raskemapoolsema rajaga, mis meie meeskonnale peaks iseenesest sobima. Aga eks täis selgus saabub siis, kui seal kohal oleme ja rajaolud oma silmaga ära näeme, kuna Rahvuste krosside eel organisaatorid muudavad alati oma radasid, et need huvitavamad oleksid. Kindlasti mängib ka tänavu olulist rolli ilm, kuna oktoobris võib seal olla selline mõnus soe Eesti suvi või siis tuleb korralik mudakross. Kui meeskonda vaadata, siis Harri on füüsiliselt alati heas vormis ja sõidu koha pealt stabiilne. Hardile on see võistlus küll uus kogemus, kuid tal on aastatega korralik MM-põhi kogunenud ja tänavu lähevad tema MM-tulemused üles mäge. Eks aitame teda Harriga nii palju, kui suudame ning arvan, et ta saab oma tööga hakkama. Eesmärke tuleb meil seada samm sammult, ehk siis esimesena tuleb end A-finaali sõita ja siis vaatame juba edasi!"

Seotud lood:

“On olla suur au esmakordselt üks väljavalitutest, kes läheb oma riiki tänavusel Rahvuste krossil esindama. Eesmärgiks Usas on anda endast 100% ja sõita sõidud lõpuni ilma eksimusteta. Kindlasti paneb esmakordselt sellisel suurüritusel sõitmine, ning eriti oma riigi esindamine kõvasti pingeid, kuid kindlasti on enesekindlam sõita tiimikaaslastega, kes on juba Eesti rahvuste koondise veteranid. Nii, et proovime kõik teha oma parimad tulemused ning lõpetada Eestile väärilise koha peal,” lisas koondise debütant Hardi Roosiorg (KTM), kes võistleb USAs MX2 klassis.

Harri Kullase, kes osaleb seekord Open klassis, jaoks on tänavune kross järjekorras viies kord Eestit esindada: “Olen järjekordselt tänulik ja uhke selle üle, et saan sõita Rahvuste krossil ja esindada Eesti riiki! See aasta on tegemist suurema ettevõtmisega, kuna sõidame üle mere USAsse. Meil on nii väiksest riigist koos jällegi hea meeskond. Tanel on alati tugev ja kiire, nagu alati ja teinud terve hooaja MMil kaasa ning lisaks Rahvuste krossil on tal alati eriti hea särts sees. Hardi esindab Eestit esmakordselt ja usun, et ta saab hästi hakkama, sest ta on hea stabiilne sõitja, kes tuleb alati lõpuni ja vaadates neid MM-etappe, mis ta tänavu kaasa teinud, siis füüsilise vormiga pole tal ka probleemi olnud. Endal oli aasta alguses väga hea vorm ja nüüd lihvin veel mõnda asja ning teen kaasa Asseni MM-etapi, et saab Rahvuste krossiks hea vormi ajastada! Läheme ja anname kindlasti parima ning proovime isegi natuke üllatada, et oleks hooaja parim sõit. Finaali pääsemine on alati Rahvuste krossil esimene eesmärk ja siis sealt juba vaatame edasi kuhu võimalused küünivad!”

Lauri Roosiorul on tänavune võistlus viiendaks korraks Team Estonia meeskonda motokrossi suurüritusele tüürida: “Organisatoorse koha pealt on ettevalmistused täies hoos ja kõik kulgeb plaanipäraselt. Kuna tegemist on Ameerika Ühendriikides toimuva võistlusega, siis on tegevusi ja koordineerimist tunduvalt rohkem, kui seni Euroopas peetud Rahvuste krossidele, kui mina koondise manager olen olnud, kuid tänu headele abimeestele nii siin kui seal pool ookeani, oleme saanud oma asjad kenasti paika ja tegutseme sihipäraselt eesmärkide täitmise poole. Sportliku poole pealt on eesmärk alati saavutada maksimum. Kui eelmistel aastal olid Rahvuste krosside rajad poistele tuttavad, siis tänavu on rada uus kõigile, aga sõitjad on võistluseks valmis ja kõik ka heas vormis."

Rahvuste kross (Monster Energy FIM Motocross of Nations) algab sellel aastal 6. oktoobril, kui sõidetakse kvalifikatsioonid ja selgitatakse välja need riigid, kes hakkavad järgmisel päeval Chamberlaini karikale võistlema.