Tanel Leok oli MM-hooaja eelsel mudakrossil üheksas


Tanel Leok ja Sõbrad 2013
Tanel LeokFoto: Hendrik Osula

Prantsusmaal Valences toimus traditsionaalne rahvusvaheline motokross, kus maailma parimad testivad enne peagi algavat maailmameistrivõistluste hooaega. Kui eelmisel aastal jäi mainitud kross kehvade ilmastikutingimuste tõttu ära, siis tänavu võistlus siiski toimus.

Laupäeval, kui ilm oli kuivem, oli Tanel Leok (LPE Kawasaki) kvalifikatsioonis seitsmes. Pühapäeval sadas aga vihma ja rada muutus iga minutiga aina hullemaks. Avasõidu võitis belglane Clement Desalle kaasmaalase ja meeskonnakaaslase Kevin Strijbosi (Suzuki) ja prantslase Xavier Boog'i (Kawasaki) ees. Tanel Leok suutis end mudasel rajal 12-ndaks sõita. Desalle võitis ka teise sõidu, teiseks sõitis end Boog ja kolmandaks avasõidus neljanda koha saanud britt Shaun Simpson (KTM). Leoki sõit läks seekord paremini ja ta oli kümnes. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Desalle Boog'i ja Simpsoni ees, Leok oli üheksas.

MX2 klassis võidutses mõlemas sõidus lätlane Pauls Jonass (KTM), kes ka kunagi Eestist medaleid võitnud. Meie lõunanaabrile järgenesid prantslastest meeskonnakaaslased Monster Energy Kawasaki meeskonnast Dylan Ferrandis, kes oli sõitudes teine ja kolmas ning sõitudes kolmanda ja neljanda koha saanud valitsev maailmameister Jordi Tixier.

Superfinaal, kus pidid võistlema MX1 ja MX2 parimad, jäeti aga ilma tõttu ära.