Tänak võitis talverallil Grossi 0,3 sekundiga

 (21)
(VIDEO)
Ott Tänak, foto vorumaa24.ee
foto vorumaa24.ee---

Laupäeval, 23. jaanuaril sõidetud Eesti autoralli meistrivõistluste esimese etapi, Võru talveralli võitsid Ott Tänak ja Kuldar Sikk (Subaru Impreza WRX Sti).

Ühtlasi olid Tänak-Sikk klassi N4 kiireimad. Ralli sõideti üsna ekstreemsetes oludes, võistluspäeva hommikul oli Võrus külma 30 kraadi. 

Ralli viimasele kiiruskatsele läksid liidritena Georg Gross ja Kristo Kraag (Ford Focus WRC), kuid sõiduvea tõttu kaotasid mehed seal aega. Kokkuvõttes jäi kaotust Tänakule 0,3 sekundit, kirjutab ruudulipp.ee.

"See on hea algus hooajale. Heameel, et suutsime Georgile terve alli jooksul head konkurentsi pakkuda. Koostöö uue kaardilugeja Kuldar Sikuga oli hea, ralli käigus tuli välja veel mõningaid asju, mida saab paremaks muuta. Teed olid head ja saime siit hea enestunde, millega minna Rootsi MM rallile," sõnas Tänak.

Georg Gross selgitas, kuidas tekkis ajakadu: "Auto suri peale valli sõitmist viimasel katsel veel ka välja ja ei läinud kohe käima, sinna see aeg kulus. Kui see välja jätta, oli sõit hea, saime hea trenni enne järgmise nädalalõpu Arctic Lapland Rallyt."

Vaata videoklippi ja FOTOSID SIIT.