Siim Saluri teenis rallikrossi EM-i viimaselt etapilt üheksanda koha

 (1)
Siim Saluri
Siim SaluriFoto: Johnny Loix

Saksamaal Esteringil lõppesid Euroopa meistrivõistlused rallikrossis, kus Super1600 klassis olid omad lootused ka eestlastel.

 Siim Saluri lõpetas etapi üheksandana ning sai hooaja kokkuvõttes 15. koha, ebaõnne kogenud Janno Ligur kukkus 16. kohaga üldarvestuses kaheksandaks.

Parimate väljavaadetega alustas Saksamaa etapi otsustavat päeva Saluri, kellel oli olid head võimalused ka finaali pääseda. Otsustavaks sai eelsõitude neljas voor, kus Saluri start ebaõnnestus ja vaatamata pingutustele tuli alles 11. tulemus.

Miinimumplaan oli sellega täidetud ja pääs poolfinaali käes. “Olen viimasel ajal vähe võistelnud ja sellest ka ebastabiilsed stardid,” ütles Saluri. “Rallikrossis on need määravad ja kui eelsõitudes annab veel midagi ära teha , siis hiljem läheb raskeks. Kahjuks andis see poolfinaali stardiks mulle kolmanda rea ja sealt enam välja ei rabele.”Kuidagi ei vedanud Saksamaal Liguril, kellel oli vaja kaitsta üldarvestuse viiendat kohta. Heale plaanile tõmbas kriipsu roolilati purunemine ja nii tuli otsustaval etapil leppida 16. kohaga.“Päris kindlasti jäi hooaja jooksul starte väheks ja see mõjus stabiilsusele. Üldkohaga võib ju rahule jääda, aga hea võimalus oli hooaeg finaaliheitlusega lõpetada,” rääkis Saluri. “Nüüd jääb see järgmiseks aastaks. Ega ma jonni ei jäta, Super1600 klaassi auto mulle sobib, kogemusi ka juba on - nii et tuleb pingutada.”Euroopa meistriks tuli ungarlane Krisztian Szabo, kes vaid ühe puntiga edestas Ulrik Linnemanni. Taanlasele tähendas see juba neljandat aastat järjest hõbedaga leppimist. Kolmas oli viimase etapi võitja, leedulane Kasparas Novickas.