Särav Anastassia Kovalenko teeb Eesti motospordi ajalugu

 (44)
Anastassia Kovalenko
Anastassia KovalenkoFoto: Galina Deinega Photography, Galina Deinega

Aasta parim naismotosportlane Anastassia Kovalenko on taasiseseisvunud Eestis esimene naisringrajasõitja, kes hakkab riiki esindama rahvusvahelisel tasemel. Kovalenko osutuks valituks prestiižsesse World Superbike’i raames toimuvasse sarja – European Junior Cup, kus toimub 8 etappi erinevatel Euroopa radadel. Sellest aastast avatakse eraldi naisteklass, kuhu võetakse kuni kümme naist.

“Mul on väga suur au pääseda niivõrd mainekasse sarja. Kandideerisid sõitjad üle maailma, mistõttu arvasin, et minu šansid pole kuigi suured. Usun, et kaasa aitas minu osalemine aasta tagasi Rahvusvahelise Mootorrattaföderatsiooni poolt korraldatud treeninglaagris. Juba siis õnnestus korraldajatele oma sõiduga silma jääda ning laagris arutleti spordi populariseerimise üle naiste seas, kuna see on ka üks rahvusvahelise föderatsiooni eesmärkidest," rääkis õnnelik Kovalenko õhinal.

"Kindlasti saab hooaeg olema keeruline, kuna rajad on minu jaoks uued, samuti sarja poolt ettevalmistatud Honda mootorratas. Konkurents on väga tihe ja sõitjad kiired. Antud sarjas mängib olulist osa meisterlikkus, kuna kõik sõidavad täpselt samadel tingimustel – kõigil sõitjatel on sama ratas, samad rehvid ning ka rehvide kogus on sama. Õnneks on mulle siiani toeks Kallio Racing tiim, kus mulle vahel jagab õpetusi ka MotoGP sõitja Mika Kallio. Suurt lisaväärtust pakub asjaolu, et minuga koos jätkab sarjas sõitmist Hannes Soomer, kellel on kogemust varasematest aastatest ja minu arvates on see suur edasiminek meie ringrajaspordile, et nüüdsest esindab Eestit rahvusvahelisel tasemel kaks sõitjat. Suur tänu siinkohal Andres Hallile ja Auto24 ringrajale kui põhitoetajale," lisas Kovalenko.

Seotud lood:

"Lisaks sõitudele Euroopa sarjas, püüan osa võtta ka Eesti ja Soome meistrivõistlustest kuna Kallio Racing pikendas minuga lepingut järgmiseks hooajaks. Praegu ma ei julge veel püstitada suuri eesmärke - põhiline on õppida. Saada uusi kogemusi, koguda hoogu veel rohkem juurde – siis tulevad ka tulemused." Eelmisel hooajal tuli Anastassia Kovalenko Rookie 600 klassi Eesti karikavõitjaks.