Sander Pärn: Soome ralli avapäevaga jääme kindlasti rahule


Sander Pärn, foto Timo Anis
Sander PärnFoto Timo Anis

Täna algas 2013.a autoralli MM-sarja üks raskemaid etappe, milleks on Soome ralli. Kohe esimesest kiiruskatsest alates said JWRC arvestuses võistlevad Sander Pärn – Ken Järveoja hea hoo üles ja võitsid neljapäeval toimunud kuuest katsest kolm ning on oma klassis liidrikohal.


Kiiruskatsete tulemusi vaadates nähtub, et Pärn - Järveoja mahtusid kogu päeva jooksul pildile ja vaid korra päeva viimasel katsel jäid nad esikolmikust välja. „Esimese võistluspäevaga jääme kindlasti rahule. Ralli algus on meie jaoks olnud väga hea, just selline nagu tahtsime. Eks täna oli rohkem publikule sõitmine ja homme algavad tõelised Soome ralli katsed,“ rääkis Pärn neljapäeva õhtul.

Kolme katsevõidu eest said Pärn – Järveoja ka kolm punkti meistrivõistluste arvestuses. „Need kolm punkti on meie jaoks väga olulised. See näitab, et meil on kiirus olemas ja suudame teistega võidu sõita küll,“ rääkis Pärn.

Reedel on kavas täispikk ralli päev. Reedel sõidetakse 9 kiiruskatset. „Homne päev saab kindlasti tulema raske. Nagu täna näha võis on konkurendid väga kiired ja pingutama peame maksimaalselt. Läheme homme üritama sõita samas tempos ja püüame vastaseid mitte mööda lasta,“ ütles Sander päeva lõpetuseks.