Sander Pärn alustas WRC kandidaatrallit Pekingis katsevõiduga

 (1)
Vasakult: Sander Pärn, Chris Atkinson, Dale Moscatt ja James Morgan.
Vasakult: Sander Pärn, Chris Atkinson, Dale Moscatt ja James Morgan. Foto: erakogu

Sander Pärn ja James Morgan (Volkswagen Golf) alustasid Hiina meistrivõistluste etapiks olevat Pekingi rallit, mis on ühtlasi järgmise aasta WRC kandidaatralli, katsevõiduga.

Täna sõidetud Pekingi ralli esimesel, 3,8 km pikkusel publikukatsel olid Pärn ja Morgan kiireimad esiveoliste autode arvestuses, edestades järgmist oma klassi autot kaheksa sekundiga.

Katse võitsid WRC sarjast tuttavad Austraalia sõitjad Chris Atkinson ja Dale Moscatt, kes sõidavad FAW Volkswagen meeskonnas neljaveolise Volkswagen Golfiga, edestades Subarul sõitvaid Mark Higginsit ja Darren Garrod'it 5,6 sekundiga. Pärn ja Morgan on absoluutarvestuses 12. kohal.

"Ralli algas meile hästi, tänane katse oli sissejuhatus ja homme algavad pikemad ja tõsisemad katsed. Meeskond on väga rahul, juhime nii üldarvestuses (Atkinson) kui esiveoliste arvestuses," oli Pärna kommentaar peale avakatset.

Ralli ise koosneb üheksast kiiruskatsest, mida sõidetakse vaid kahe kiiruskatse rajal, läbides seda mõlemas suunas. „Üks katse on laiem ja kiirem, teine aga tehnilisem ja kitsam. Tegu on väga heade katsetega ja ralli kohapealne korraldus on suurepärane ning meeskond professionaalne,“ sõnas Pärn.