Saaremaa rallile registreerunute arv ületas saja piiri


Ott Tänak
Foto: Ago, Helipro---

Kahe nädala pärast sõidetavale Saaremaa rallile on tänaseks registreerunud üle saja võistleja seitsmest riigist. Esindatud on Eesti, Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Ukraina ja Itaalia.


Et võistlejate registreerimise lõpuni on jäänud veel ligi nädal, kasvab see number lähipäevil veelgi.

Eesti rallisõprade rõõmuks istub eelseisval rallil WRC-auto rooli saarlane Ott Tänak, kelle kaardilugejaks mitmendat hooaega Kuldar Sikk, kirjutab rally.ee. Samuti teeb A8 klassis WRC-autoga koduse rallihooaja viimase etapi kaasa koos saarlasest kaardilugeja Raigo Mõlderiga startiv rakverelane Georg Gross. Lisaks neile on hetkeseisuga A8 klassis võistlustulle asumas veel kaks autot.

Ligi veerand võistlejaist stardib Saaremaa rallil klassis N4. Selles arvestuses võistlevad lisaks eestlastele, lätlastele, leedulastele, soomlastele, venelastele ja ukrainlastele teist aastat järjest ka itaallased Mario Vinciguerra ja Georgio Volpatto. Eeldatavasti on rajal kogu meie ralliparemik, sealhulgas värsked meistrid Kaspar Koitla ja Andres Ots.

2007. aastal neljarattaveolise N-rühma autoga meistritiitli võitnud ja tänavu taas konkurentsi pakkuma asunud Rainer Ausi startimine on seevastu kahtlane - põhjuseks eelmisel rallil juhtunud avarii, mille tagajärjel sai tema roolitud Subarul vigastada turvapuur. Samas kohas auto lõhkunud Roland Murakas aga kinnitas, et on Saaremaal kindlasti stardis: "Pole hullu midagi. Ratas on juba all ja läheb keretöösse."

Valitsevaist rallimeistreist on rajale oodata Egon Kauri ja Erik Lepiksoni. Mullu N4 klassis kuldmedaliteni jõudnud mehed teevad Saaremaal sõidu kaasa A6 klassi autol Ford Fiesta R2. Läinud aastal seevastu just kaherattaveolise autoga võistelnud Roland Murakas oli N1+N2+N3+A6 klasside ühisarvestuses teine, ent mullu tuli meistriks koos Teele Sepaga võistelnud Kristo Subi. Kuivõrd meistrivõistlustel muutus neil tabeliseis mullu pronksmedali välja teeninud Markus Abramiga Mulgi ralli tehnilise ebaõnne järel väga tuliseks, lähevad tiitlikaitsjad Saaremaale võidumõtetega.