Roland Poom - Ken Järveoja tulevad Viru ralli starti otse Sardiinia ralli katsetelt


Roland Poom ja Ken Järveoja.
Roland Poom ja Ken Järveoja.Foto: Andre Lavadinho, M-Sport

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Sardiinias järjekordne autoralli MM-etapp, kus kohal ka JWRC klassi võistlejad. Kui kahel esimesel etapil olid juunioride arvestuses stardis ka Roland Poom – Ken Järveoja, siis tänu koduse Viru ralli ja JWRC hooaja kolmanda osavõistluse kattumisele eestlased Vahemere suuruselt teisel saarel tänavu startimas pole.

Hooaega Rootsis JWRC teise ja Korsikal kuuenda kohaga alustanud eestlased on siiski nädala esimeses pooles Sardiinias kohal ning seda eesmärgiga rada kirja saada.

Pürast seda kiirustavad noormehed tagasi kodumaale, et jõuda Eesti autoralli meistrivõistluste kolmanda etapi starti.

Kui Poom on Viru ralli stardis viiendat korda, siis Järveojal on ette näidata kümme varasemat osaluskorda. Rakverest pärit Poom on koduteedel sõitmas Ford Fiesta R2T autol, mis kandmas numbrit 20.

„Juba hooaja alguses oli teada, et peame valima, kas sõidame Sardiinias või Rakveres. Otsus tuli selle põhjal, et Eestis lähevad tulemusena arvesse kõik etapid, aga MM-sarjas läheb kõige kehvema tulemusega etapp hooaja kokkuvõttes maha. Sardiiniasse lähme kohale ikka, paneme katsed kirja, et järgmine aasta oleks lihtsam. Usun, et Viru Ralli ettevalmistust see ei sega, saime testipäevad eelmine nädal tehtud ja oleme juba ralliks valmis,“ sõnas Poom enne eesootavat Viru rallit.

Autoralli MM-sarja JWRC klassi punktijärjestus pärast Korsika MM-rallit:

Seotud lood:

1. Tom Kristensson - Henrik Appelskog 47
2. Jan Solans - Mauro Barreiro 34
3. Dennis Radström - Johan Johansson 32
...
5. Roland Poom – Ken Järveoja 26

Estonian Junior Challenge klassi punktijärjestus pärast Sarma rallit:

1. Ken Torn – Kauri Pannas 54
2. Robert Virves – Sander Pruul 41
3. Kaspar Kasari – Karl-Artur Viitra 30
4. Roland Poom – Ken Järveoja 29