Roland Poom: jäime võidust ilma, sest püüdsime autot säästa


Roland Poom – Ken Järveoja
Roland Poom – Ken Järveoja Foto: Raivo Remmelgas

Laupäeval sõideti Lätis Eesti autoralli meistrivõistluste teine etapp, Sarma ralli. Roland Poom - Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T) lõpetasid jõuproovi omas klassis kolmandana.

JWRC tüüpi R2T autode seas oli kiireim lätlane Martinš Sesks, kes edestas Ken Torni 45 sekundiga ning Roland Poomi ühe minuti ja 24 sekundiga.

„Alustasime rallit väga hea tempoga, kohe esimesel katsel saime katsevõidu ja seda umbes kümnesekundilise eduga. Kogu esimese ringi katsed sujusid ilusti ja juhtisime rallit kuni viienda katseni," kommenteeris Poom ja lisas: "Korduvkatsete olukord oli väga kehv, mille tõttu tegime seadistuse muudatuse, et autot säästa. Kahjuks muutis see sõitmise väga ebamugavaks ning sellega andsime liidripositsiooni käest ära. Viimastel katsetel olid taas väga rasked olud ning kuna püüda polnud enam midagi, siis võtsime kindla sõiduga teise koha punktid (EMV3 ja Estonian Junior Challenge arvestuses - toim).“

Poomi ja Järveoja jaoks oli see viimaseks ettevalmistuseks enne järgmisel nädalal eesootavat Rootsi MM-rallit, kus starditakse Junior WRC klassis.