Rannar Uusna sai superenduro MM-etapil vaatamata kukkumistele 8. koha


Rannar Uusna
Rannar Uusna Foto: Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon

Eile toimus Saksamaal Riesa SachsenArenal superenduro maailmameistrivõistluste teine etapp, kus Rannar Uusna (KTM, KTM Racing Estonia) sai Prestige klassis kaheksanda koha.

Hommikul sai Uusna B-grupi ajasõidus neljanda aja, sama grupi kvalifikatsioonis tuli kolmas koht.

SuperPole sõitu Uusna ei pääsenud. Kõigis kolmes eileõhtuses võistlussõidus oli Uusna kaheksas. Kõik sõidud võitis väljamüüdud halli publiku ees maailmameistritiitlit kaitsev ameeriklane Colton Haaker (Husqvarna), kes pistis taskusse ka SuperPole sõidu võidu.

Etapi teise ja kolmanda koha said hispaanlane Alfredo Gomez ja britt Jonny Walker (mõlemad KTM). MM-arvestuses juhib Haaker (117 punkti), Uusna on 37 punktiga 8. kohal. Käesoleval hooajal osaleb ta kogu talvises superenduro MM-sarjas esmakordselt.

„Rada oli kiirem kui Poolas, kuid kivilõik ja „päikesekiir“, kurvi paigaldatud palgid, olid tehnilised,“ kommenteeris Uusna. „Ka suured hüpped sobisid mulle rohkem. Oli raske päev, kuid suutsin läbi kukkumiste lõpetada kõik sõidud kaheksandal kohal. Esimest sõitu alustasin peaaegu viimasena, kuid tõusin lõpuks 8. kohale. Teises stardis sain esimesena minema, kuid teised olid kiiremad ja tuli ka endal paar viga sisse. Kolmandas stardis sain kuuendalt kohalt minema, kuid kukkusin ja langesin kaks kohta. Võib päevaga rahul olla.“

Rahvuslikus arvestuses osalesid Saksamaal kaks eestlast, Rene Jerbach (Husqvarna, RedMoto Racing) oli B grupi ajasõidus 7. ja Ragnar Valdstein (KTM, Karksi Racing Team) sai A grupi ajasõidus 9. aja. Last Chance sõidus Jerbach teine ja Valdstein kuues, neist pääses finaali Jerbach. Esimeses finaalis oli Jerbach 13. ja teises kümnes, etapi kokkuvõttes sai ta 11. koha.

Superenduro maailmameistrivõistluste kolmas etapp toimub märtsi alguses Hispaanias.