Ralf Aron sõitis F3 etapil Zandvoortis kahel korral punktidele


Ralf Aron sõitis F3 etapil Zandvoortis kahel korral punktidele
FIA Formula 3

Euroopa F3 meistrisarja etapil Zandvoortis teenis Ralf Aron teda saatnud ebaõnne kiuste punktilisa lõpetades kahel korral esikümnes.

Vabatreeningutel ja esimeses kvalifikatsioonis näitas Ralf Aron väga head kiirust ning teenis nädalavahetuse avasõiduks kuuenda stardikoha. Kahjuks sõideti aga eestlasele juba esimeses kurvis küljelt sisse ja Aron oli sunnitud katkestama. Teiseks ja kolmandaks sõiduks stardikohtade selgitamiseks toimunud kvalifikatsioonis aga tegi üks konkurentidest avarii veidi enne ajasõitude lõppu, mis seetõttu ka katkestati. Uuesti alustatud ajasõidus aga Ralfil enam head ringiaega kirja saada ei õnnestunud. Zandvoorti ringrajal F3 autodega praktiliselt möödumisvõimalused puuduvad ning seetõttu oli ka raske 12. ja 9. stardikohalt teises ja kolmandas sõidus ettepoole tõusta. Tulemusteks kümnes ja kaheksas koht ning mõned punktid punktitabelisse.

Aroni enda arvates pole antud rajal möödumisvõimalusi minimaalselt ning see pärssis ka kõrgemate kohtade püüdmist: "Kuigi tegin teises sõidus hea stardi, kümnendast kohast kõrgemale tõusta polnud võimalik. Kolmandas sõidus tõusin stardiga juba praktiliselt kuuendaks, aga siis pidurdas Pedro Piquet ees järsult, panime rattad kokku, see viskas mu auto õhku ja nii kaotasin koha ning finišeerisin kaheksandana. Kuna oli teada, et kohta parandada sõitudega on raske, siis proovisime teises ja kolmandas sõidus uusi osi ja uusi seadeid, mis tundusid toimivat, ja loodan, et järgmisel etapil on sellest kasu."

F3 sarja 8. etapp sõidetakse kolme nädala pärast Nürburgringil