Priit Biene üritas peapõrutusega võistluse lõpuni sõita, tiimi juhid sekkusid

 (2)
Priit Biene
Priit BieneFoto: Caroline Joelsson, MXCarro

Tänavu Yamahal meeskonnas Johansson MPE enduro maailmameistrivõistlustel osalev Priit Biene oli sunnitud Saksamaal Dahlenis toimuval esimesel etapi kolmanda võistluspäeva peapõrutuse tõttu katkestama.

Reedesel 2500-pealise publiku silme ees toimunud proloogil oli tänavu ainsa eestlasena enduro MM-il osalev Biene Junior 2 klassis 18. Teise päeva esimese ekstreemkatse sõitis Biene suhteliselt hästi, olles Juunior 2 punktisaajate hulgas. Kuid teisel katsel Biene kukkus ja lõi pea vastu kändu ära. „Kukkusin neli korda sel katsel, pea valutab ja kiiver on puruks,“ ütles Biene. Ta pingutas siiski laupäeva lõpuni sõita. Biene oli teise päeva kokkuvõttes oma klassis 17. kohal, kaotades klassi liidrile Jack Edmondsonile 6 minuti ja 26 sekundiga.

Kolmandal päeval läks Biene vaatamata sellele, et pea põrutusest tuikas, siiski starti. Esimese, lühikese katse sõitis ta hästi, olles seitsmes. Järgmine oli aga pikk katse, kus rada kulges puude vahel ning vigastus andis end tunda – silme ees virvendas, ega saanud aru, kust rada täpselt jookseb. Tänast kolmandat, krossikatset püüdis Biene samuti läbida, kuid sõitis enamiku kurve otseks ning meeskonna juht andis korralduse võistlus tervise säästmiseks pooleli jätta.

Enduro MM-i järgmine etapp toimub mai esimesel nädalavahetusel Portugalis.