Ott Tänak Mehhiko ralli testisõidu järel: auto on heas vormis

 (2)
Ott Tänak Mehhikos
Ott Tänak MehhikosErakogu

Neljapäeval stardib Guanajuato tänavatel sõidetava kilomeetri pikkuse publikukatsega selle hooaja kolmas autoralli MM-etapp Mehhiko ralli. Tegu on selle hooaja esimese kruusaralliga ja Ott Tänaku ning Raigo Mõlderi jaoks on Mehhiko ralli hooaja esimene WRC 2 sarja etapp.


Esmaspäeval tegid nad Mehhikos ralli eelse testi, et saada esmamulje Ford Fiesta R5 autost, millega nad Drive DMACK meeskonna ridades seal stardivad.

Mehhikos ootab võistlejaid ees kuum ilm, katsed merepinnast kõvasti kõrgemal hõredas õhus ja mitu üle 50 kilomeetri pikkust katset. Ott Tänak jäi testiga rahule, lisades, et kindlasti proovivad veel ralli käigus erinevaid seadistusi.

„Tegime esmaspäeval 40 kilomeetrise testi, autoga harjumine võtab aega, eriti siin Mehhikos. Vahe on WRC autoga suur ja eriti siin, kus kõrgmäestiku hõre õhk kärbib mootori võimsust. Õnneks on meil pikk ralli ees ja kindlasti tahame ralli jooksul üht-teist veel seadistuse juures proovida. Hetkel aga usun, et meil on auto heas vormis alustamaks rallit. DMACK rehvid toimisid hästi ja nende taha ei tohiks küll midagi jääda. Teisipäeval ja kolmapäeval on rajaga tutvumine ja siis näeme ära ka selle, mis olukord katsetel on,“ rääkis Ott Tänak peale esmaspäevast testi Mehhikos.

Seotud lood:

Kokku sõidetakse tänavu Mehhikos 22 katset kogupikkusega 399,93 kilomeetrit. Ralli keskus paikneb Leonis.

Ralli algab neljapäeval, kui 6. märtsil sõidetakse Guanajuato linna tänavatel kilomeetrine katse.

Järgnevatel päevadel on korraldajatel sõitjatele igaks päevaks vähemalt üks väga pikk katse valmis pandud. Reedel läbitakse kahel korral 44,03 kilomeetrine El Chcolate katse, laupäeval 53,96 kilomeetrine Otates'i ja 43,06 kilomeetrine Otatitos'e katse. Kirsiks tordi peal on pühapäeval, 9. märtsil sõidetav 55,92 kilomeetrine Guanajuatito katse.