Miko-Ove Niinemäe jätkab Prantsusmaal superralli-süsteemis


Miko-Ove Niinemäe, autoralli
Foto: WRC Academy/McKlein

Miko-Ove Niinemäe oli Prantsusmaa ralli avapäeval võistluse pooleli jätma õõtshoova purunemise tõttu. Esimesed kaks kiiruskatset möödusid Miko ja tema kaardilugeja Mait Laidvee jaoks küll väikeste apsude ja tehniliste probleemidega, kuid sellegipoolest võis kiiruskatsete aegadega rahule jääda.

"Võistlus algas igati edukalt, sest tundsime ennast suhteliselt kindlalt, eriti pärast seda, kui olime testikatsel välja sõitnud neljandaks parema aja," kommenteeris Miko. "Esimesel kiiruskatsel tegin küll väikese spinni ja pidin veidi tagurdama, aga muidu oli rütm päris hea. Teisel kiiruskatsel hakkas meie omavaheline raadioside streikima. Kohati ei kuulnud Maitu üldse ja kohati kuulsin läbi ragina. Aga ajaga võis sellegi poolest rahule jääda."

Kolmandal kiiruskatsel, mis oma 36 kilomeetriga oli ka päeva pikim, jäi aga Miko võistlus pooleli pärast teelt väljasõitu.

"Ühes esimese käigu kurvis tundus, et auto ei kuula enam sõna ja sõitsime teelt välja," selgitas Miko. "Ei oska hetkel isegi öelda, kas tegin ise mingi vea või oli tõesti tehnikaga mingi probleem. Üritasime tee peale tagasi sõita, aga siis purunes õõtshoob ja sinnapaika meie sõit jäigi. Avapäev oli mitmetel WRC Academy sõitjatel probleeme ja 16 startijast jõudis täna õnnelikult pärale vaid 9. Õnneks on võimalik auto öö jooksul korda saada ja homme saan jätkata superralli süsteemis."

Laupäeval on Prantsusmaa rallil kavas 9 kiiruskatset.