Marko Muru võidutses Rootsi kuulsal Höljese krossirajal


Marko Muru esiplaanil
Marko Muru esiplaanilFoto: RX Academy

Rootsis Höljese krossirajal peeti rallikrossisarja RX Akadeemia uue hooaja avaetapp ning rajal oli ka Eesti juuniorsportlane Marko Muru. Eesti noormees lõpetas avapäeva kolmandal kohal ja saavutas teisel võistluspäeval esikoha.

Sel aastal sõidetakse kõik RX Akadeemia etapid koos RallyX Nordic sarjaga ning sel korral sõideti ühel nädalavahetusel lausa kaks etappi korraga.

Esimesel etapil alustas Muru võistluspäeva esimese eelsõidu teise kohaga. Teiseks vooruks sai ta hoo üles ning võitis selle kindlalt. Kolmas voor lõppes Muru jaoks viienda kohaga ning poolfinaali lõpetas eestlane teisena, pääsedes kindlalt finaali.

Finaalis ei õnnestunud aga Murul start kõige paremini ning ta finišeeris neljandana, kuid eespool lõpetanud konkurendi viiesekundiline ajatrahv tõstis meie noormehe lõpuks kolmandale kohale.

Teisel võistluspäeval lõppes esimene voor 7. ajaga, aga sealt edasi võitis Muru teise ja kolmanda eelsõidu kui ka poolfinaali. Finaalis sai ta parimalt stardipositsioonilt ideaalse lähte ning juhtis sõitu algusest lõpuni. Eestlasele kuulus ka nädalavahetuse kiireim ring.

Muru järgmine võistlus RX Akadeemia sarjas on kahe nädala pärast (2. juunil) Taanis.