Lootustandev algus: Tänak oli Mehhiko ralli testsõidul oma klassi parim

 (21)
Ott Tänak Mehhikos
Ott Tänaku masin MehhikosErakogu

Ott Tänak tegi Mehhiko rallil lootustandva alguse, olles 6,27km testikatsel WRC 2 klassi parim. Kiireimat aega näitas Jari-Matti Latvala Volkswagenil.

Tänak kaotas Latvalale kokkuvõttes 17,4 sekundit.

Latvala järel sai teise koha tiimikaaslane Sebastien Ogier (+2,0) ning kolmanda samuti Volkswagenis kohutav Andreas Mikkelsen (+3,5).

Esimese kiiruskatsega alustatakse Eesti aja järgi kell 2 öösel. Reedene võistluspäev algab 2. kiiruskatsega kell 14.32.

Ralli eel:
WRC sarja koduleht on teinud Tänakust loo, kus märgitakse ära, et 26-aastane rallimees sai hiljuti isaks. Veel tunnustatakse Saaremaa meest viimase eduka Rootsi ralli eest, kus Tänak näidanud üles suuremat küpsust kui probleemiderohkel 2012. aastal M-Spordi tiimis. Arvatakse, et üks samm tagasi WRC2 suunas on just see, mida Tänak oma karjääri üles putitamiseks vajab.

"Kuna ma pole varem R5 roolis istunud, siis läheb kohanemiseks kindlasti alguses aega, kuid plaan on kiiresti kiirus üles saada ning võidelda parima koha eest. Meil oli Rootsis hea ralli ning sealne tulemus oli isegi väike üllatus," lausus Tänak WRC-le.

Kuigi rallile läheb WRC2 sarja liidrina vastu Kuldar Siku endine paarimees Juri Protasov, siis peetakse hoopis Tänakut Mehhikos selle klassi favoriidiks.