Leedu Dakari kangelane astub Rally Estonial vastu WRC tippsõitjatele

 (1)
Benediktas Vanagas
Benediktas VanagasFoto: Korraldajad

Selle aasta Baltikumi suurim autospordisündmus Shell Helix Rally Estonia, mis sõidetakse 13.-15. juulil Tartus, Otepääl, Elvas ja Kanepi teedel, toob lisaks WRC-sarja tippsõitjatele Hayden Paddonile Hyundai i20 WRC ja Craig Breenile Citroen C3 WRCga starti ka Baltikumi parimad sõitjad.

Leedust tuleb Eestisse võistlema üks sealseid tuntumaid autosportlasi, Benediktas Vanagas, kelle kaardilugejaks on Mindaugas Čepulis ja autoks Skoda Fabia R5.

Suurima tähelepanu on Vanagas viimasel ajal pälvinud Dakari maratonrallil osalemisega, kuid tema taust on just autoralli, millega ta on olnud seotud alates aastast 2002. Lisaks on ta osalenud ka autoringrajavõistlustel. Vanagas pole Leedus ainult tuntud autosportlane, tegu on arvamusliidri ja suurte spordivõistluste korraldajaga.

Dakari maratonrallidel on Vanagas osalenud autode arvestuses alates aastast 2013, parim tulemus on aastast 2015, kui ta saavutas 24. koha. Ringrajal osaleb ta enda korraldatud Palanga 1000 kilomeetri sõitudel ja 2016. aastal tuli ta selle meeskondliku võistluse võitjaks. Rallis on tal olemas ka WRC-sarja kogemus, 2012. aastal sai ta Rootsi rallil N4 klassis neljanda koha. Alates eelmisest aastast osaleb ta rallidel oma meeskonna General Financing Team Pitlane Skoda Fabia R5 autoga.

Benediktas Vanagas, General Financing Team Pitlane: „Mul on au taas startida Shell Helix Rally Estonial, kuna tegu on Baltikumi parima ralliga, kus on tugev konkurents. Samuti on võimas sõita suure publikuhulga ees.“

Seotud lood:

Urmo Aava, Shell Helix Rally Estonia direktor: „Mul on väga hea meel, et Benediktas Vanagas oma meeskonnaga juba kolmandat korda meie võistlusel stardib ja sellega R5 autode arvestuses konkurentsi suurendab. Tegu on väga mitmekülgse sportlasega, kes on suutnud autospordi populaarsust Leedus märkimiväärselt tõsta. Tema osalemine aitab meil Shell Helix Rally Estoniat veel paremini tutvustada meile olulisel Leedu turul. Kindlasti toob sellise tasemega sõitja osalemine Eestisse ka rohkelt Leedu rallifänne.“

Rallipassid ja ametliku kontserdi Nyusha pääsmed on müügil Circle K jaamades üle Eesti ning rallyestonia.ee rallipoes. Kuni mai lõpuni rallipassid hind 21€, alates 1 juunist 26€.

Ralli ava- ja lõputseremoonia toimub Tartus, Raekoja platsil. Tartus sõidetakse ralli üks publikukatse ja Tartu Lauluväljakul toimub ralli ametlik kontsert, mille peaesinejaks on Venemaa superstaar Nyusha, kellega jagab lava meie enda armastatud Eesti aasta naisartist Liis Lemsalu. Otepää ja Tehvandi spordikeskus on taas ralli tehniliseks keskuseks, kus asub nii hooldusala kui ralli juhtimiskeskus. Elvas sõidetakse samuti publikukatse, mis on Shell Helix Rally Estonia viimane kiiruskatse.