Kuressaares toimuval ringrajavõistlusel hukkus 19-aastane fotograaf

 (56)
Täiendatud kell 15.47
Motoringrada
Foto: Andres Putting

Täna, 13. augustil Kuressaare lennuväljal toimuval motoringrajavõistlusel juhtus kahetsusväärne sündmus, rajalt välja sõitnud mootorratas tabas oma töökohuseid täitnud fotograafi, kes suri kokkupõrkes saadud vigastustesse.

Õnnetus juhtus Eesti meistrivõistluste arvestusse mineva esimese stardi ajal, kui rajale kihutasid koos Rookie 600 ja Stock-klassi tsiklid. Üks võistleja kaotas oma ratta üle kontrolli ning tsikkel libises otsa raja kõrval oma tööd teinud Motorsport.ee veebiportaali fotograafile.

Kui rattur pääses vigastusteta, siis piltnik sai surma. Lääne prefektuur lisas, et hukkunu oli 19-aastane neiu.

Võistluste korraldaja Margus Ostniku sõnul olid võistlustel kõik turvanõuded täidetud ning tegemist oli halbade juhuste kokkulangemisega. "Spetsiaalset eraldusvesti kandnud fotograaf pildistas võistlusraja seesmisel poolel, kuhu fotograafidel on õigus minna, kuid pealtvaatajatel mitte kunagi. Paraku tuleb korraldajatel fotograafe sinna lubada ja nad on riskidest teadlikud," ütles Ostnik BNS-ile.

Tema sõnul õnnetuse tõttu võistlusi ei katkestatud. Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon avaldab hukkunu omastele ja lähedastele kaastunnet.