Kes on parim rallisõitja Eesti esimeses virtuaalreaalses mängus?

 (1)
Kes on parim rallisõitja Eesti esimeses virtuaalreaalses mängus?
Kes on parim rallisõitja Eesti esimeses virtuaalreaalses mängus?Foto: auto24

Reedel, 25. septembril leiab Tartu Messikeskuses toimuva Motoshow auto24 alal aset põnev mõõduvõtt, kui neli Eesti rallisõitjat astuvad võistlusesse Eesti esimeses virtuaalreaalses mängus, mille on loonud Eesti suurima autode müügi- ja uudisteportaali auto24 tellimisel üritusturundusagentuur Winston Wolf.

Siim Plangi, Rainer Aus, Egon Kaur ja Miko Niinemäe panevad oma võimed proovile, kui nad saavad legendaarse ralliauto Audi Sport Quattro A2ga näiliselt läbida auto24 ringi Audrus, abiks vaid pedaalide ja rooliga iste ning 360-kraadist vaadet pakkuvad Oculus Rift prillid.

See on uudne ja huvitav väljakutse meie rallisõitjatele, kes on harjunud suurte kiiruste ja eksreemsete olukordadega ning on väga põnev näha, mismoodi nad oma sõitjaoskusi suudavad auto24ring virtuaalreaalsuses ära kasutada.

Reedel ja laupäeval sõidetakse Tartu Rally, mille hooldusala asub samuti Tartu Motoshow territooriumil ning ralli start antakse reedel kell 17.00 Tartus, Raekoja platsil ning need neli sõitjat saavad oma käe nö soojaks juba enne seda. Plangi, Ausi, Kauri ja Niinemäe võistlus auto24ring virtuaalreaalsuses algab Motoshow auto24 alal reedel, kell 14.15. Esmalt saavad kõik neli sõitjat pisut harjutada ja orienteeruvalt kell 14.30 sõidavad nad Audi Sport Quattro A2ga välja oma aja auto24ringil. Virtuaalreaalsust saavad proovida kõik Motoshow külalised, kes seda soovivad.

Virtuaalreaalsus ei seisne pelgalt prillide ette panemises ja video vaatamises. Virtuaalreaalsus seisneb teise – ja väga realistlikkusse – maailma sisenemises. Iga päris elus tehtud liigutus kandub virtuaalmaailma reaalsusesse, iga peapööre avab vaatajale uue vaatepildi ning tõeline reaalsus ununeb sootuks.

Tartu Rally sõidetakse 25.-26. septembril ja tegu on Eesti ning Läti autoralli meistrivõistluste etapiga. Tartu Motoshow tähistab tänavu oma 20. juubelit ja toimub Tartu Näituste messikeskuses 25.-27. septembril.