Kartautode ringrajasõidu Eesti meistrivõistlustel on superhoos Tõnis Liigmann

 (6)
Tõnis Liigmann, kardisport
Foto: kart.ee

Laupäeval, 18.juunil toimus Põltsamaa Kuningamäe kardirajal RAHA 24 Eesti meistrivõistluste III etapp kartautode ringrajasõidus.

Kui esimesel etapil Raplas oli Tõnis Liigmanni võit Rotax Max DD2 klassis suurüllatus, siis teine koht Aravetel kuu aega tagasi kinnitas, et tegemist on tõsise tiitlipretendendiga sellel aastal.

Kuningamäe rajal seadis Tõnis eesmärgiks kohe stardis konkurentidega vahe sisse sõita ja see tal ka õnnestus. Valitsev Eesti meister Georg Vann suutis lõpuks küll vahet vähendada, kuid hoolimata sellest, et viimastel ringidel Liigmanni kardi mootor hakkas tõrkuma, Vann tema võitu väärata ei suutnud. Sõidu keskel Vannile ägedat konkurentsi pakkunud Kenneth Hildebrand rahuldus kolmanda kohaga.

Oma klassides võtsid ülekaalukad võidud Avo Talvar, Fred Joonas Alliksaar ja Artur Ploom.
Klassis Raket jagati esimesed kaks kohta viimases kurvis, kui suurema osa võistlusest juhtinud Ragnar Veerusest möödus Paul August Lääne ja teenis etapivõidu.

Klassis Micro sõitis esikolmik teistel pikalt eest ära. Võitis Georg Kõss, Ilja Martin Udre ja Kaspar Korjuse ees. Cadet-klassis oli Eesti parimana Christoffer Reintam neljas.

Järgmine RAHA 24 Eesti meistrivõistluste etapp kartautode ringrajasõidus sõidetakse 1.-2.juulil Aravete kardirajal.