Käreveres algavad jetisõidu Eesti meistrivõistlused


Jetisõidu Eesti meistrivõistlused
Jetisõidu Eesti meistrivõistlusedFoto: Andres Raava

Eeloleval laupäeval, 20. juunil toimub Kärevere Jetikeskuses jettide rajasõidu Eesti meistrivõistluste avaetapp nii püstistele kui ka istuvatele jettidele, kuhu on oodatud võistlema kõik, kes vähegi jetiga sõita oskavad.

Algaval hooajal sõidetakse neli Eesti meistrivõistluste etappi, mis toimuvad Eesti eri paigus. Avaetapp sõidetakse Käreveres, seejärel liigub võistlejate karavan Hiiumaale, sealt omakorda Pärnusse ja finaaletapp toimub Tallinnas.

Tänavu selgitatakse Eesti meistrid välja klassides Ski Junior 8-12 Stock ja Ski Junior 13-15 Stock, Ski Lite, Ski Stock, Ski Ladies Limited, Ski GP ja Ski Veteran 35+ GP ning istuvates klassides Runabout Spark, Runabout Stock, Runabout Stock N/A ja Runabout GP. Eesti karikavõistlustel osalevad Ski Beginners Stock ja Runabout Beginners Stock klasside sõitjad ning uudisena on rajal ka Ski Retro sõitjad, kellel istumise all vanemad võistlusmasinad.

Kuna võistlusklasse on palju, siis endale sobiva võistlusklassi peaks leidma kindlasti igaüks ja seda kas siis seisvate (Ski) või istuvate (Runabout) klasside hulgast.

Treeningsõidud algavad laupäeval Emajõe ääres asuval Leetsi veekogul kell 10 ja võistlussõitude algus on 11.30, teine sõidute voor stardib kell 14 ja kolmas 17, peale mida toimub autasustamine.

​Stardijärjekord, mida võib muuta võistluste korraldaja ja peakohtuniku loal, on järgmine:

Võistluse jälgimine on pealtvaatajatele tasuta!

Jettide rajasõidu EMV kalender 2015:

* 20.06.2015 – Kärevere, Tartumaa
* 27-28.06.2015 – Hiiumaa, Ristna
* 11.07.2015 – Pärnu, FREETIME CUP
* 08.08.2015 – Pirita, BRP KESKUS CUP