Jüri Vips liitub Red Bulli F1-tiimi noorteprogrammiga

 (27)
Sealt on vormel-ühte pääsenud nii Vettel, Ricciardo kui Verstappen
Jüri Vips
Jüri VipsFoto: FIA F3

Vormel-3 Euroopa meistrivõistluste sarja tänavuse hooaja debütant Jüri Vips liitub Red Bulli F1-tiimi juunioride programmiga ja hakkab sõitma F1 sõsarsarjas, teatab mainekas portaal Autosport.

18-aastane eestlane saavutas F3 lõppenud hooajal neli etapivõitu ja sai kokkuvõttes neljanda koha. Vips, kes kaotas uustulnuka meistritiitli napilt Robert Shwartzmanile, esindas Red Bulli pikaaegase koostööpartneri Motoparki meeskonda.

Järgmisest hooajast liidetakse F3 sari F1 sõsarsarja GP3-ga ja Vips hakkab Autospordi allikate kohaselt uues sarjas esindama ART Grand Prix` meeskonda.

Vips olevat Red Bulli noorteprogrammi juhi Helmut Markoga lepingu sõlminud tänavuse hooaja eelviimasel etapil Red Bull Ringil. Üldse kuulub hetkel sellesse noorteprogrammi seitse noort sõitjat.

Läbi Red Bulli meeskonna noorteprogrammi on kuninglikku F1 sarja jõudnud 13 pilooti. Neist kõige tuntumad on Daniel Ricciardo, Max Verstappen ja Sebastian Vettel.

Autosport lisab, et neil ei ole õnnestunud Vipsilt ega noore võidusõitja mentorilt ja mänedžerilt, 2007. aasta Briti F3 sarja tšempionilt Marko Asmerilt kommentaari saada. Ka Delfile on jäänud Vips ja Asmer siiani tabamatuks.