Tugeva tuule ja lainega peetud kaks esimest starti reedel katkestati. Laupäeval ja pühapäeval olid olud vähe paremad ning tiitlid said jagatud. Jüri Jõul, tänavune EM-hõbe kogus pearivaali soomlase Tuukka Lehtoneniga küll võrdselt punkte, kuid maailmameistritiitli tagas eestlasele parem aeg kahe esimese stardi täisringide järel.

Võistlused peeti suisa ekstreemsetes ilmastikutingimustes, purunes koguni 7 paati. Katki läks ka Eestit esindanud Valentin Bassovi paat, ta ei startinud teisel päeval peetud kahes sõidus ja jäi kokkuvõttes üheksandaks. Matthias Agur sai 14. koha.

Jüri Jõul on ainus Eesti veemotosportlane, kes tulnud ühel aastal kahel korral maailmameistriks. Augusti lõpus peeti Moskvas Himki veehoidlal kestvussõit väiksemate, 60 hobujõuliste mootoritega paatide PR4 klassis. Jõul oli ühes tiimis Venemaa esindaja Ivan Ukrainetsi ja Läti pilootide Nikita Lijcsi ning Toms Smilskanisega. Nelik tuli võistkondlikus arvestuses maailmameistriks.

Berliini MM-il oli kiiirete F-500 paatide klassis stardis Erko Aabrams, kuid ta katkestas kõik sõidud.