TOP200 karikavõistlusest eraldi toimuva MX Open A klassi Eesti karikavõistluste arvestuses oli kvalifikatsioonis kiireima aja teinud Jan Jakobsoni (Kawasaki, Sõmerpalu MK) ainus konkurent esikohale ajasõidu teine mees Andero Lusbo (Husqvarna, Kagu MK). Avasõidus pääses Jakobson kiiresti liidriks ja hoidis edu võiduka lõpuni, kuid edu Lusbo ees jäi lõpuks napp sekund. Kolmandana ületas lõpujoone Viacheslav Golovkin (KTM) Venemaalt. Teist sõitu juhtis alguses mõned ringid Golovkin, kuid siis möödus temast esmalt Jakobson ja sõidu lõpus ka sõidu algusosas kukkunud Lusbo, kes jäi selles sõidus võitjast Jakobsonist paari sekundi kaugusele.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi seega maksimaalse 50 punktiga Jakobson, kellele järgnesid Lusbo (44 p) ja Golovkin (40 p). MX Open A klassi Eesti karikavõistluseid juhib endiselt Jakobson.

Harrastajate TOP200 karikavõistluse kiireimas MX Open B klassis võttis etapivõidu kahe sõidu kokkuvõttes Marttin Poljakov (KTM, Kagu MK), kes oli kummaski sõidus teine. Talle järgnesid avasõidu võitnud, kuid teises viienda koha saanud Kermo Uue (Yamaha, MK AEX) ning sõidud neljanda ja kolmandana lõpetanud Genry Arras (Yamaha). Sarja liider Marek Sonn (Husqvarna, Kose AMK) oli esimeses sõidus alles 8., kuid võitis teise sõidu ning säilitas sarjas esikoha. Vahe teisel kohal asuva Uuega on enne järgmist etappi 28 punkti.

Kiiruselt järgmises MX Open C klassis võttis esikoha mõlema sõiduvõiduga Hardi Prans (KTM, Sõmerpalu MK), kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid talle Rasmus Lehter (Husqvarna, Valga MK) ning eelmise etapi võitnud Kaarel Aamer (KTM, Motoextreme). MX Open D klassis võidutses Jaanikeses aga Kevin Mõts (Kawasaki, Sõmerpalu MK), kellele järgnesid Mairo Soomets (Husqvarna, Pärnu MC) ja Simmo Kikas (KTM, Kagu MK). MX Open E arvestuses oli parim teist etappi järjest Fredi Kostikov (KTM, Kohila Motospordi Klubi), teise koha sai Raimo Kagarov (Honda, MK Freedom Feelers) ja kolmanda Kalmer Jürimäe (Suzuki).

Veteranide Eesti karikavõistluste nooremas 40+ klassis oli Jaanikeses parim Avo Ärm (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi), kellele järgnesid Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, MK K&K) ja Ivo Meltsas (KTM). Eakamate 50+ arvestuses oli aga parim Jaan Tang (KTM, RedMoto Racing), teiseks tuli Priit Laur (Kawasaki, Linnamäe MK) ja kolmandaks teist etappi järjest Pertti Salonen (Yamaha, Kagu MK).
Veteranidega koos võistelnud naiste arvestuses ei leidunud taas vastast noorele venelannale Lybov Leontyevale (Yamaha, Narva MK), kes võitis mõlemad sõidud Teele Raja (Honda, HRC Eesti Racing Team) ja Loree Rootsi (Honda, Pärnu MK) ees.

TOP200 järgmine etapp sõidetakse 11. augustil Järva-Jaanis.