Esimesel päeval pidas Talu (KTM, Sõmerpalu MK) klassis 2T üle 250cc kõva lahingut poodiumikoha eest ja saavutas kolmanda koha. Teiseks tulnud Luke Parkerile kaotas ta vaid 10 sekundit. Samuti oli Talu parim Eesti ja Balti MV üldarvestuses ning oma klassis E-3. Riho Kollist (KTM, Sõmerpalu MK) sai Euroopa MV seenior klassis sai 8. koha, kuid Hanna Antonil (RedMoto Racing) jäi vaatamata tugevale pingutusele ja tahtele sõit pooleli.

Pühapäeval läks Talu rajale hea enesetundega ja täis võitlusvaimu. Kogu päeva oli ta kindlalt teise koha kursil ja hakkas mõnel katsel ka liidrile hambaid näitama. Päeva lõpetaski ta teisena ning sai ka elu esimese Balti MV üldvõidu.

Teistel eestlastest EM-stratijatel ei läinud pühapäeval kõige paremini, Anton oli taas kimpus tehnikaga ja Kollist ei saanud vigastuse tõttu startida,

„Olen võistlusega väga rahul ja see andis kõvasti motivatsiooni edasi minna,“ ütles Talu. „Seekord polnud tehnikaga probleeme ja kõik sujus kenasti.“ Rajad olid tema sõnul kiired ja mitte väga tehnilised, lätlased olid tema üllatuseks metsast ka ühe mäe „leidnud“, kuid kokkuvõttes sobisid rajad talle hästi. Esimesel päeval oli mõnus, 16-17 kraadine sõiduilm, teine päev lõppes juba 27-kraadises kuumuses ning ka rajad hakkasid tolmama. „Kuid vahed olid piisavalt suured, nii et tolm ei seganud.“ „Pigem oli võistlus mentaalselt raske, kui teisel päeval viimasele ringile läksin, oli mul Balti arvestuses teise kohaga 1,2 sekundit vahe ja pinge oli kogu aeg peal,“ lisas ta. „Kuid vastu pidasin selle.“

EM-i viimane etapp sõidetakse septembris Soomes, Heinolas.