FOTOD: Tõeline retro! Jari-Matti Latvalale Historic autode võit Rally Estonial

 (3)
FOTOD: Tõeline retro! Jari-Matti Latvalale Historic autode võit Rally Estonial
Foto: Christo Neemre

auto24 Rally Estonia oli üheks osaks ka tänavuses FIA Historic autode Euroopa meistrivõistluste sarjas. Eelmisel aastal EM-sarja kandidaatrallina toimunud võistlus sai tänavu Euroopa meistrivõistluste etapi staatuse ja kohal oli mitmeid nimekaid sõitjaid ning masinaid.

auto24 Rally Estonia Historic 2012 võitjateks tulid Jari-Matti Latvala ja Asko Sairanen, kelle sõiduvahendiks oli sama Ford Escort BDA, millega Jari-Matti isa Jari eelmisel aastal sama võistluse Otepääl võitis.

Ühtlasi oli Latvala kiireim Category 3 arvestuses. Teine koht kuulus Valter Jensenile ja Erik Pedersenile Norrast, kes tõid Eestisse legendaarse Lancia 037 masina ja nemad oli kiireimad Category 4 arvestuses.

Kolmas koht kuulus Category 3 arvestuses teise koha saanud Mika Turkkile ja Mikko Tuominenile (Opel Ascona 400). Category 2 arvestuses olid kiireimad Mats Myrsell ja Esko Junttila (Porsche 911 RS) ning Category 1 arvestuses olid kiireimad Sverre Norrgard ja Eugen Damsted (BMW 2002 TI). auto24 Rally Estonia korraldus ja teed said osalejatelt palju kiita ja nad loodavad ka järgmistel aastatel siin sõita.