8. Dennis Kuipers Ford +4.41,1
9. Sebastien Ogier Škoda +5.45,1
10. Jari Ketomaa Ford +5.52,3

SS7 S.Bras de Alportel 1 (16.1km)

Daniel Sordo (MINI John Cooper Works WRC) liigub selgelt kõige kiiremini ja hispaanlasele kolmas katsevõit järjest. Avapäeva lõpetas Sordo 37. kohal, liidrist taga 12 minutit ja 20 sekundit. Ta tegi sõiduvea ralli teisel kiiruskatsel. Täna on tema jaoks kõik seni kulgenud fantastiliselt. Sordo on kolme katsega tõusnud kahekümne parema sekka, vahe liidri Mikko Hirvoneniga (CITROËN DS 3 WRC) 8.45,0.

Teiseks on tõusnud Jevgeni Novikov, kes jääb Hirvonenist maha 36,3 sekundit. Kolmas on Mads Östberg (+41,8). Järgnevad kaotavad juba enam kui 3 minutiga. Neljandat kohta hoiab Patrik Sandell, viiendat Martin Prokop ja kuuendat Nasser Al-Attiyah.

SS6 Alcarias 1 (25,1km)

Kõik favoriidid kukuvad varakult konkurentsist! Liidrikohalt eksis Petter Solberg ja kiiruskatse finišisse norralane ei jõudnud. Katsevõit taaskord Sordole, kes edestas lähimat rivaali Prokopit 48,2 sekundiga. Kahe katse peale on Sordo taas liidriks tõusnud Hirvonenilt tagasi võitnud ligi 3 minutit. Uskumatu vahe! Katsel 5. koha saanud Hirvonen edestas üldkokkuvõttes Östbergi 31,4 ja Tänaku tiimikaaslast Jevgeni Novikovi 48,4 sekundiga.

SS5 Tavira 1 (25,0km)

Lisaks Tänakule eksis päeva esimesel katsel ka Sander Pärn. Kumbki ei saanud lõpuaega kirja. Kiiruskatse võitis Daniel Sordo ülisuure 57,2 sekundilise eduga Martin Prokopi ees. Avapäeva järel liider olnud Mikko Hirvonen oli alles seitsmes ja kaotas võitjale 1.31,4. Soomlane langes üldises paremustabelis koha võrra tahapoole, Petter Solberg edestab Hirvoneni 25,1 sekundiga. Kolmas on Mads Östberg, liidrist taga 58,8 sekundit.

Portugalis viibiv Autospordi Liidu juhatuse liige Aivo Pärn ütles Kuku raadio saatele "Piloot", et Tänak sõitis teelt välja ja jäi õnnetult masina põhjaga kivi peale kinni.

AVAPÄEV
SS4 Ourique (11.1km)

Ott Tänak sai Portugali ralli avapäeva viimasel katsel katsevõidu! Tänak võitis teise koha saanud Hirvoneni 1,4 sekundiga. Neuville kaotas 7 ja Latvala 7,3 sekundiga.

Kokkuvõttes on Tänak neljas. Juhib Latvala, edu Solbergi ees on 2,5 ja Hirvoneni 5 sekundit. Tänak jääb maha 15,7 sekundiga. Viiendal kohal olev Neuville kaotab Tänakule 18,3 sekundiga.

SS3 Santa Clara (14.29km)

Kolmas kiiruskatse tõi kaasa katkestamise Sebastien Loebile, kes jättis sõidu pooleli 14,29-kilomeetrise trassi 7. kilomeetril.

Tänak saab neljanda koha. Võidab Latvala (+2,7) Solbergi ja Hirvoneni (+3,5) ees. Tänak kaotab 13 sekundit.

SS2 Gomes Aires (10,19 km)

Pärast avakatset 200-kilomeetrisel rännakul järgmisse võistluspaika said piloodid tunda tugevat vimasadu, mis ilmselt teisel kiiruskatselgi sõitjaid kimbutas. Sebastien Loeb ütles wrc.com-i vahendusel, et loodab päikeseloojangu järel kohata ka pisut tuult, et see teelt teiste autode tolmu ära pühiks. Vihmaga peaks tolmu aga õnneks vähem olema.

Tänak sai kiiruskatse kuuenda koha, kaotades parimale mehele, Petter Solbergile 9,4 sekundit. Kokkuvõttes hoiab eestlane viiendat kohta, jäädes liidrina jätkavast Solbergist maha 12,2 sekundiga.

Teiseks tõusis teise katse järel Jari-Matti Latvala, tõugates Loebi kolmandaks. Loeb kaotab liidrile 6,1, Latvala 2,2 sekundit.

SS1 SSS Lisboa (3,27 km)

Tänak sai Portugali 3,27-kilomeetrisel publikukatsel viienda koha, kaotades võitjale Petter Solbergile 2,8 sekundit.

Avakatse teine oli Sebastien Loeb 0,1 sekundilise kaotsega võitjale ja kolmas soomlane Jari-Matti Latvala (+0,7).

Sander Pärn lõpetas publikukatse 49 võistleja seas 26-ndana (+19,9).