FOTOD JA VIDEO | Elke ja Ott Tänak asuvad toetama Eesti mootorispordi tulevikku

Vaata pressikonverentsi täispikkuses!

OT Racing Team ja Elke Grupp allkirjastasid täna lepingu, mis tagab järgmiseks kolmeks aastaks toetuse OT Racingu veetavatele noorteprojektidele.

Noored tehnikaspordihuvilised saavad enda kasutusse ka tänavasõidu Toyota Corolla ning Ott Tänaku meeskonna teadmised ja kogemused, et tippu pürgides teha häid otsuseid ja vältida teiste tehtud vigu.

Elke Grupi tegevjuht Veiko Karu märkis Elke Kuressaare esinduses toimunud sündmusel, et koostöö Tänakuga algas juba 2003. aastal, mil eraldati toetus rehvide ostmiseks. Koos on käidud läbi pikk tee Saaremaa kohalikest võistlustest rallimaailma absoluutsesse tippu.

„Ott Tänak on elav tõestus, et autoralli vägevate sekka pürgimisel on lisaks andele vaja teha meeletult ja järjekindlalt tööd ning omada sel teel toetajaid, kelle abile saab kindel olla,“ ütles Karu. „Elke Kuressaare, varem nime all Tesman Auto on Oti kõrval olnud 15 aastat ja nüüd on õige aeg aidata neid, kes tahavad tema jälgedes astuda. Ralliandest ja -ambitsioonist Saaremaal puudust ei ole ning koos Otiga saame aidata järgmisel põlvkonnal oma unistusi püüda.“

Karu toonitas, et rallioskuste arendamise kõrval on projektis äärmiselt oluline liikluskultuuri ja üldise tehnikahuvi kasvatamine noortes.

Aasta alguses Toyota tehasetiimiga liitunud 31-aastane Tänak lõpetas hooaja kolmandana, püsides viimaste etappideni tiitlikonkurentsis. Nii nagu Markko Märtin teda, soovib ka Tänak noori sõitjaid oma kogemustega toetada.

Seotud lood:

„Koostöös Elkega loodame luua noortele parimad tingimused tehnikaga tutvumiseks ja sõiduoskuste arendamiseks. Meie eesmärgiks on suunata noored õigele teele juba maast madalast, et eluteel eesootavad valikud ja raskused oleksid lihtsamini ületatavad,“ lausus Tänak.

Üks tuge saavatest noorteprojektidest on tänavu kevadel Saaremaal tegevust alustanud Ivar Tänaku rallikool. Sõiduõpe toimub peamiselt Orikülas endises rallihooldusalas oleval platsil nii krosskardi kui ka autoga ning esimesed koolitatavad on kaks 10- ja 11-aastast Kuressaare noort. Muide, just kardi roolis tegi oma treeningsõidud ka Ott Tänak.

„Võistlemas olema käinud bagidega, aga sõitu saab harjutada ka Lada sportautoga,“ lausus Ivar Tänak. „Õpetan poisse sõitma ja ülesanded lähevad aina keerulisemaks. Iga tund on meil mingi erinev ülesanne. Kui läheb valesti, teeme ringi ja kui ei tule välja, teeme järgmine tund uuesti.“

Tänu Elke ja OT Racing Teami koostöölepingule saavad noored enda käsutusse ka Toyota Corolla.